X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Kuczok: byłem dzieckiem, które dorosło przez bunt

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 09:00
– Kiedy mam dosyć świata, wtedy wchodzę pod ziemię. Stamtąd przynoszę spokój i wręcz aseptyczny brud – mówi kolejny gość audycji "Myślidziecka 3/5/7".
Audio
  • Wojciech Kuczok gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Katarzyna Stoparczyk i Wojciech Kuczok
Katarzyna Stoparczyk i Wojciech KuczokFoto: G. Leczkowski

– Jestem typem kontemplującego włóczęgi. Uwielbiam wałęsać się bez mapy i wyciągać z tego użyteczne literacko wnioski. I nie wiem, czy jestem pisarzem – tak mówi o sobie ktoś, kto odkrył kilka jaskiń, a za swoją debiutancką książkę pt. "Gnój" otrzymał Paszport Polityki i Nagrodę Literacką Nike.

– Kim jestem? To jedno z tych naczelnych pytań, na które nie potrafię odpowiedzieć. Jest ono ważkie, poważne i obligujące do jakiejś samowiedzy, którą najwyraźniej nie dysponuję. Przez 47 lat dowiaduję się kim jestem i ciągle jestem ta wiedzą zaskoczony. Nie wiem też, czy jestem młody. Myślę, że umysłowo jestem jeszcze w okresie dojrzewania, natomiast fizycznie już odczuwam pewne dysproporcje. Gdy gram z chłopakami w piłkę, bo to jedna z tych rzeczy, bez których żyć nie mogę, to widzę, że gram już 25 lat, a oni mają po 25 lat. Różnica jest wyczuwalna. Organizm skłania mnie do tego, żeby mądrze chodzić, a nie głupio biegać – opowiada Wojciech Kuczok.

Dlaczego gość Katarzyny Stoparczyk bardziej ceni sobie odkrywanie jaskiń, niż pisanie kolejnych książek? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Wojciech Kuczok (prozaik, poeta, speleolog) 
Data emisji: 30.03.2019
Godzina emisji: 8.10

ml

Czytaj także

Podróże pełne zagadek

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 10:00
Potrafi w przejmujący sposób opowiadać o tym, czego potrzebuje nasza planeta. Prężnie działa, organizuje akcje, inspiruje innych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy dzieci wiedzą co to jest serce?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 10:00
– Kiedyś ludzie myśleli, że to serce odczuwa. Nie wiedzieli, że to mózg za wszystko odpowiada – odpowiada rezolutnie jedno z dzieci.
rozwiń zwiń