X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Henryk Talar: wciąż mam w sobie małego chłopca

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 09:00
Człowiek ten urodził się w najdłuższej wsi w Polsce i być może właśnie tam, siedząc na parapecie okna babci, zakiełkowało w nim wielkie marzenie, aby zostać aktorem.
Audio
  • Henryk Talar gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Realizator audycji Grzegorz Leczkowski, Henryk Talar i Katarzyna Stoparczyk
Realizator audycji Grzegorz Leczkowski, Henryk Talar i Katarzyna StoparczykFoto: G. Leczkowski

Jednak pewnego dnia, już po egzaminach, otrzymał list od rektora szkoły teatralnej, który pisał tak: "Jest tyle zawodów na »a«: atokarz, aślusarz, amilicjant. Poza tym nie ten wzrost, nie ten głos, no i nie taki znowu talent…".

Nie zniechęciło go to. Dzisiaj ma na swoim koncie setki wybitnych ról. Jest określany mianem jednego z najlepszych i najbardziej charyzmatycznych polskich aktorów, który tym, co zdobył, dzieli się z młodszymi, mówiąc tak: "Czytaj i słuchaj. Ucz się od tych, którzy ci imponują. I spróbuj iść po śladzie kogoś, komu się udało…".

– W dalszym ciągu w środku siebie mam małego chłopca. Kiedyś myślałem, że to wada. Moja dojrzałość jest dojrzałością człowieka, który gdzieś tam na wsi sobie marzył. Marzenie chyba pozostało do końca niezrealizowane i niech tak pozostanie. Spełnione marzenie może być początkiem jakiegoś zakończenia – mówi Henryk Talar. 

Jak wyglądało dzieciństwo gościa Katarzyny Stoparczyk? Dlaczego Henryk Talar wybrał aktorstwo? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Henryk Talar (aktor
Data emisji: 6.04.2019
Godzina emisji: 8.10

kw/mk

Czytaj także

Jerzy Trela: nie umiem odpoczywać

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 09:00
– Cieszę się, że jestem zajęty. Aktor niepracujący, szczególnie starszy, jest nieszczęśliwy. Praca to sens mojego życia – mówi gość Katarzyny Stoparczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Pietrucha: życie trzeba brać garściami

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 09:14
Można o niej powiedzieć, że jest "dzieckiem złotej szansy", bo za cokolwiek się w swoim życiu bierze, odnosi spektakularny sukces. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Kuczok: byłem dzieckiem, które dorosło przez bunt

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 09:00
– Kiedy mam dosyć świata, wtedy wchodzę pod ziemię. Stamtąd przynoszę spokój i wręcz aseptyczny brud – mówi kolejny gość audycji "Myślidziecka 3/5/7".
rozwiń zwiń