X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dariusz "Maleo" Malejonek: lubię krzyczeć

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 09:00
– Ale nie w domu czy na ludzi. Krzyk przenika naszą impregnację w sytuacjach trudnych, kryzysowych – mówi Dariusz Malejonek w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk.
Audio
  • Dariusz Malejonek gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Katarzyna Stoparczyk i Dariusz Maleo Malejonek
Katarzyna Stoparczyk i Dariusz "Maleo" MalejonekFoto: E. Różycka

To było wyjątkowe wielkanocne spotkanie z kimś, kto jako dziecko biegał po podwórku z wiatrówką. Kilka lat później na innym podwórku skakał przez tory kolejowe na chwilę przed pędzącym pociągiem i pił spirytus z rosyjskimi chuliganami. Zawsze miał skłonności do brawury.

Był odważny, niezależnie myślący i zbuntowany. Dzisiaj także bunt ma we krwi, ale jest to już zupełnie inny bunt.

W czym się wyraża? Na pewno w muzyce, ogromnej potrzebie wolności i tym wszystkim, co powoduje, że człowiek każdego dnia od nowa walczy o poczucie sensu.

W tym na pewno pomogła mu pewna niełatwa podróż, którą odbył tuż przed Świętami Wielkiej Nocy. Dzięki niej po raz kolejny w swoim życiu dowiedział się, że tam, dokąd warto dojść, nie ma dróg na skróty. I że wszystkie rozwiązania, poza ostatecznymi, są prowizoryczne.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy Katarzyny Stoparczyk z kompozytorem, wokalistą i gitarzystą, członkiem zespołów: Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3, Arka Noego, założycielem i liderem Maleo Reggae Rockers – Dariuszem "Maleo" Malejonkiem.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Dariusz "Maleo" Malejonek (muzyk)
Data emisji: 20.04.2019
Godzina emisji: 8.10