Dariusz "Maleo" Malejonek: lubię krzyczeć

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 09:00
– Ale nie w domu czy na ludzi. Krzyk przenika naszą impregnację w sytuacjach trudnych, kryzysowych – mówi Dariusz Malejonek w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk.
Audio
  • Dariusz Malejonek gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Katarzyna Stoparczyk i Dariusz Maleo Malejonek
Katarzyna Stoparczyk i Dariusz "Maleo" MalejonekFoto: E. Różycka

To było wyjątkowe wielkanocne spotkanie z kimś, kto jako dziecko biegał po podwórku z wiatrówką. Kilka lat później na innym podwórku skakał przez tory kolejowe na chwilę przed pędzącym pociągiem i pił spirytus z rosyjskimi chuliganami. Zawsze miał skłonności do brawury.

Był odważny, niezależnie myślący i zbuntowany. Dzisiaj także bunt ma we krwi, ale jest to już zupełnie inny bunt.

W czym się wyraża? Na pewno w muzyce, ogromnej potrzebie wolności i tym wszystkim, co powoduje, że człowiek każdego dnia od nowa walczy o poczucie sensu.

W tym na pewno pomogła mu pewna niełatwa podróż, którą odbył tuż przed Świętami Wielkiej Nocy. Dzięki niej po raz kolejny w swoim życiu dowiedział się, że tam, dokąd warto dojść, nie ma dróg na skróty. I że wszystkie rozwiązania, poza ostatecznymi, są prowizoryczne.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy Katarzyny Stoparczyk z kompozytorem, wokalistą i gitarzystą, członkiem zespołów: Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3, Arka Noego, założycielem i liderem Maleo Reggae Rockers – Dariuszem "Maleo" Malejonkiem.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Dariusz "Maleo" Malejonek (muzyk)
Data emisji: 20.04.2019
Godzina emisji: 8.10