Andrzej Strzelecki: dzięki młodym ludziom lepiej rozumiem świat

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 09:00
Jest bodaj jedyną osobą, która, przemierzyła pół świata, mając na bilecie zapisane nazwisko literackiej postaci, niejakiego Pana Rawlinsona.
Audio
  • Dzieciństwo i życie Andrzeja Strzeleckiego (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Katarzyna Stoparczyk i Andrzej Strzelecki
Katarzyna Stoparczyk i Andrzej StrzeleckiFoto: R.Szewczak

Jak sam o sobie mówi, jego konserwatywna osobowość została ulepiona przez Axera, Bardiniego czy Holoubka. Wierzy w to, że nosi w swoim organizmie ślady ich obecności. Co jeszcze? Ma gotyckie podniebienie, świetnie gra w golfa i kolekcjonuje porcelanowe buty. Ma ich dzisiaj już jakieś 400 egzemplarzy! I kocha muzykę. Twierdzi, że ona jedna do końca posiadła ludzką duszę.

Gościem audycji był reżyser, aktor, Andrzej Strzelecki. – Jestem niezwykle dumny z moich dzieci. Są bardzo fajnymi ludźmi. Mój życiorys zawodowy zaczął się od kabaretu, ale całym swoim życiem zawodowym udowodniłem, że jestem odpowiedzialny – opowiada.

W jaki sposób gość Katarzyny Stoparczyk nauczył się języka serbsko-chorwackiego? Co jego zdaniem jest najpiękniejsze w golfie? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Andrzej Strzelecki (aktor, reżyser, satyryk, nauczyciel akademicki)
Data emisji: 15.06.2019
Godzina emisji: 8.10

ml
Czytaj także

Jolanta Fraszyńska: zawsze będę walczyć o prawdę

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 09:15
Mama mówiła do niej tak: "dobrze, że jesteś taka cholera, bo sobie poradzisz". Dzisiaj nie tylko radzi sobie z sobą samą, ale pomaga tym, którzy poradzić sobie ze sobą nie potrafią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryk Talar: wciąż mam w sobie małego chłopca

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 09:00
Człowiek ten urodził się w najdłuższej wsi w Polsce i być może właśnie tam, siedząc na parapecie okna babci, zakiełkowało w nim wielkie marzenie, aby zostać aktorem.
rozwiń zwiń