Zygmunt Krauze: chcę żyć normalnie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2019 09:00
– Nie staram się przeskakiwać siebie. Robię to, co jest w zasięgu, co jest możliwe do zrobienia. Dobrze do zrobienia – mówi w audycji "Myślidziecka 3/5/7" Zygmunt Krauze.
Audio
  • Zygmunt Krauze gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Zygmunt Krauze i Katarzyna Stoparczyk
Zygmunt Krauze i Katarzyna StoparczykFoto: E. Redel

Tym razem w audycji "Myślidziecka 3/5/7" gościliśmy kompozytora, pianistę, pedagoga, jednego z najważniejszych artystów swojego pokolenia – Zygmunta Krauze.

– Jestem szczęśliwy z tym, że jestem osobny. Bo uważam, że jedną z istotnych spraw, które muszą być spełnione u artysty, jest jego indywidualność, osobność, samotność i unikatowość. Ja nie mówię, że taki jestem, ale do tego dążę. Zawsze to robiłem i chyba mi się udało. Mogę być nawet bardzo malutki, ale sam i po swojemu. I to mi wystarcza – podkreśla kompozytor.

Dlaczego Zygmunt Krauze uważa, że ważniejsze jest dawanie niż branie? W jakich okolicznościach wyjechał z Polski podczas stanu wojennego? Jaki kolor ma dziś jego życie?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycja.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Zygmunt Krauze (kompozytor)
Data emisji: 14.09.2019
Godzina emisji: 8.09

mk

Czytaj także

Stanisław Brudny: cały czas jestem happy

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 09:18
– Wie pani? Ja to teraz cały czas spędzam życie w zadowoleniu… Mogę spotykać ludzi, którzy są prawdziwi. Tak więc, cały czas jestem happy! – powiedział do słuchawki ktoś, kto od lat jest uznawany za skarb radia.
rozwiń zwiń