Barbara Wrońska: nie jestem z tego świata

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 09:33
– Jestem ze świata, gdzie co innego było ważne. Gdzie ważny był czas i jakość jego spędzania, więzi rodzinne, relacje – przyznaje Barbara Wrońska, opowiadając o swoich sposobach na odnalezienie się w XXI wieku. 
Audio
  • Barbara Wrońska opowiada o muzycznej pasji i radości bycia w domu (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Barbara Wrońska i Katarzyna Stoparczyk
Barbara Wrońska i Katarzyna StoparczykFoto: Renata Szewczak/Polskie Radio

LzR Barbara Wrońska 1200.jpg
Barbara Wrońska: nie mogę uwierzyć w to, co los mi wciąż przynosi

Gdy jako malutka dziewczynka po raz pierwszy usłyszała symfonię Beethovena, nie potrafiła pomieścić w sobie jej piękna więc z zachwytu rozpłakała się. Dzisiaj również piękna muzyka bardzo ją porusza. – Jestem wyczulona na tandetę i mizerność, przez co bywam kapryśna i wymagająca. Jednak przede wszystkim wymagam od siebie. Szacunek do piosenki, to spadek po klasycznym wykształceniu muzycznym. Człowiek uczy się fachu, poznaje zasady i nabiera przekonania, że do muzyki trzeba podchodzić z estymą. Ja tak mam – mówi.

Ta kapryśna, wymagająca osoba przez wiele lat współtworzyła zespół Pustki, jest także połową siostrzanego duetu Ballady i Romanse, a od niedawna artystką solową. Za debiutancki album "Dom z ognia" otrzymała nagrodę Mateusza Trójki i dwie nominacje do nagrody muzycznej Fryderyk. Muzykę kocha od dziecka. W audycji musiała się zmierzyć między innymi z pytaniem… czy wyszłaby za mąż za Stanisława Moniuszkę. Jaka była jej odpowiedź? Co dla artystki przez lata było słońcem? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

 ***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Barbara Wrońska (wokalistka, kompozytorka)
Data emisji: 16.11.2019
Godzina emisji: 8.10

gs/bch


Czytaj także

Jerzy Pilch: pewnymi partiami tego świata da się zachwycać

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 15:00
– To wyjątkowa sytuacja, ponieważ do swojego królestwa zaprosił mnie Jerzy Pilch. Tak więc tym razem audycja zrealizowana była w domu pisarza – mówi Katarzyna Stoparczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Kowalska: mam w sobie dużo gniewu

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 09:00
– W zasadzie tylko moja mama mówi do mnie: Katarzyna. Dlaczego? Chyba dlatego, żebym się ogarnęła i w końcu wydoroślała – śmieje się Kasia Kowalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kinga Preis: najgłębsze wartości czerpie się z domu

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2019 09:00
– Jestem człowiekiem, którego uruchamia wyobrażenie o wygranej w totolotka. Gram bardzo rzadko, ale w momencie obstawienia liczb już stąd wyjeżdżam, już pakuję walizkę, już jestem na drugim końcu świata… – mówi o sobie gość tego wydania audycji.
rozwiń zwiń