X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Bończak: nadal jest we mnie mnóstwo energii

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2020 17:00
Od samego początku wskakiwał w role chuliganów, choć reżyserzy szybko zorientowali się, że ma także bardzo zgrabne nogi i plastyczną twarz. Łatwo można z niego zrobić atrakcyjną kobietę i… Bolesława Bieruta (jak w najnowszym filmie pt. "Pan T").
Audio
  • Jerzy Bończak gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Katarzyna Stoparczyk i Jerzy Bończak
Katarzyna Stoparczyk i Jerzy BończakFoto: M. Szlemik

Co jeszcze? Ma w swoim teatralnym dorobku ponad 80 ról. W filmowym ponad 100 więcej. Dzisiaj zajmuje się głównie reżyserią, ale lubi także od czasu do czasu poszaleć na hulajnodze. Lubi też odwiedzać swój raj na ziemi. Pewną maleńką warmińską wieś.

– Na tę chwilę najwięcej jest we mnie energii, kompletnie niekompatybilnej z moim wiekiem. Chyba tego jest bardzo dużo i tym się próbuję dzielić. W każdym razie ta energia jest mi bardzo przydatna w mojej pracy. Ciągle pracuję, chociaż jestem na tzw. emeryturze państwowej, ale nie miałem momentu, żeby korzystać z niej czasowo – mówi gość audycji Jerzy Bończak.

Jak wspomina swoje dzieciństwo gość Katarzyny Stoparczyk? Dlaczego Jerzy Bończak zdecydował się zostać aktorem? 

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Jerzy Bończak (aktor)
Data emisji: 11.01.2020
Godzina emisji: 8.09

kw/ac

Czytaj także

Antoni Piechniczek: życie jest grą, świat boiskiem, a Bóg sędzią

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2019 09:00
– Wychowały mnie mama i babcia, byłem ich oczkiem w głowie, ale mnie nie rozpieszczały. To był rygor domu przestrzegającego dwie kamienne tablice – wspomina Antoni Piechniczek w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Grochowska: jestem gotowa na wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 09:00
Janusz Głowacki powiedział tak: "Ona jest kobietą brzydko-ładną". Jak zareagowała? Szczerze się roześmiała i podziękowała: "Wie pan, dla aktorki to właściwie spory komplement".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Mazurówna: życie jest zabawą, ale na poważnie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2019 09:00
"Mam krwawy temperament, żelazną wolę i zły charakter. Wprost nie do wytrzymania dla normalnego chłopa". Tak o sobie mówi ktoś , kto sprzedawał bilety na stacji metra, handlował sukienkami i biżuterią. Był majstrem na budowie, a w wolnych chwilach uczył tańca w przedszkolu…
rozwiń zwiń