Pablopavo: sukces artystyczny, to w dużej mierze kwestia przypadku

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2020 09:00
"Czasem zdania trą o siebie. Pozornie do siebie nie pasują. Gruzełki, nadmierności przecierają się na kurz, na odłamki. W tych odłamkach, w tym kurzu trzeba grzebać, tam coś jest. Nie zawsze, ale bywa". Zaskakująco często bywa w tekstach jego piosenek i opowiadaniach.
Audio
  • Filozofia bycia muzykiem wg. Pablopavo (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Pablopavo i Katarzyna Stoparczyk
Pablopavo i Katarzyna StoparczykFoto: R.Szewczak

Resized_20190929_125501_7105 pablopavo trojka studio 1200.jpg
Pablopavo i jego ulubione utwory

Pablopavo urodził się w 1978 roku, a w roku 1993 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany "Telehon". W taki sposób rozpoczęła się "pozareggae’owa" kariera warszawskiego muzyka, tekściarza i pisarza. Wydany jesienią 2018 roku album "Marginal" to najnowszy materiał Pablopavo. Jak sam mówi – jest to jego 16 płyta nagrana w ciągu 15 lat.

pablopavo koncert_12000.jpg
Pablopavo i Ludziki z piosenkami z dancingowego (ale nie tylko) albumu "Marginal" na koncercie w radiowej Trójce

– Jeśli chodzi o muzykę, to zawsze nazywałem siebie samego grajkiem. Ta tradycja ludowej i podwórkowej piosenki jest mi bliska. Nie jestem wykształconym muzykiem, ie kończyłem szkół muzycznych. Jestem grajkiem i podoba mi się to słowo. Nie jest wielkie, raczej w miarę, pasującym do mnie. To takie słowo, które jak ja ma 173 cm wzrostu – mówi Pablopavo.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Paweł "Pablopavo" Sołtys (muzyk)
Data emisji: 22.02.2020
Godzina emisji: 8.10

mat. prasowe/ml

Czytaj także

Katarzyna Figura: najcudowniejszym stanem jest miłość do samego siebie

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2020 09:00
– Wpadam w pośpiech, który wykańcza i który wyklucza myślenie o sobie. To jest pułapka, w której większość ludzi nie pozwala sobie na wolność, na ciszę. Tam nie ma trudu, tam jest zapominanie – wyznała w Trójce aktorka filmowa i teatralna Katarzyna Figura.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Cichy: mam charakter inżyniera i finansisty

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 09:00
– Na szczęście nigdy nie zostałem zawodowym alpinistą i himalaistą, cały czas pracowałem jako wykładowca akademicki i pozostało we mnie to wrażenie, że każdy pobyt w górach święto – mówił w Trójce Leszek Cichy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Hołowczyc: życie ma wartość, jeżeli jesteś potrzebny

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 09:00
– Mimo walki, zdobywania różnych tytułów, niesamowitych wyzwań na granicy życia i śmierci, świadomość, że powraca się do domu, gdzie jest prawdziwe życie, jest myślą przewodnią mojego życia – wyznał były kierowca rajdowy, Krzysztof Hołowczyc.
rozwiń zwiń