Andrzej Seweryn: przeszłość jest twórcza

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2020 23:59
Ten człowiek sam o sobie mówi tak: "Stworzył mnie rok 1968. Ze wszystkimi tego konsekwencjami. Moje życie zaczęło pędzić. Właśnie wtedy, na murku przy Teatrze Narodowym!". Gościem Katarzyny Stoparczyk w tym wydaniu audycji był aktor teatralny i filmowy, a także dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie – Andrzej Seweryn.
Audio
  • Rozmowa z Andrzejem Sewerynem (Myślidziecka 3/5/7 5/Trójka)
Katarzyna Stoparczyk i Andrzej Seweryn
Katarzyna Stoparczyk i Andrzej Seweryn Foto: R.Szewczak

Niektórzy twierdzą, że jest opętany przez pracę. Wygląda jednak na osobę spełnioną i szczęśliwą. Czy to nie jest tak, że Andrzej Seweryn może być sobą w różnych odsłonach? Która odsłona jest najbliższa jego sercu?

– Ta bezradna – odpowiada artysta. – Ta, która nie czasem nie wie, jak kochać, jak pracować, jakie decyzje podejmować jako dyrektor lub jako reżyser. To są momenty twórcze. To boli strasznie – przyznaje.

Co oznacza drugie imię Andrzeja Seweryna – Teodor? Czy aktor lubi patrzeć ludziom w oczy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Andrzej Seweryn (aktor teatralny i filmowy, reżyser teatralny, dyrektor naczelny Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie)
Data i godzina emisji: 5.10.2019, godz. 8.11
Data i godzina powtórki: 16.06, godz. 23.08

kr/mk

Czytaj także

Stanisław Brudny: cały czas jestem happy

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 09:18
– Wie pani? Ja to teraz cały czas spędzam życie w zadowoleniu… Mogę spotykać ludzi, którzy są prawdziwi. Tak więc, cały czas jestem happy! – powiedział do słuchawki ktoś, kto od lat jest uznawany za skarb radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ignacy Gogolewski o wadze szacunku i pamięci

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2019 09:00
– Tęsknię za tym, żeby dziś nie zrywać z przeszłością. To jest bardzo ważne, żeby w salach sejmowych, w szkołach były takie słowa Norwida, że "przeszłość to dziś, tylko cokolwiek dalej"… Jeżeli się nie traktuje tego poważnie, jeżeli się nie przeanalizuje tego, to lecimy w przepaść – mówił Ignacy Gogolewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emilia Krakowska: interesuje mnie tylko sztuka

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 09:00
"Trzeba wciąż oddalać od siebie złe rzeczy, które i tak do nas przyjdą, bo to jest nieuchronne. Jeśli tego nie zrobimy, to nie poznamy smaku życia…"
rozwiń zwiń