Kamil Stoch: każdy z nas jest wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 23:59
– Jak byłem dzieckiem, to skakałem ze wszystkiego, z czego się dało. Z dachu, płotu, fotela, wersalki. Ze wszystkiego, co miało jakąkolwiek wysokość – mówił wybitny skoczek narciarski Kamil Stoch, który był gościem Katarzyny Stoparczyk w audycji "Myślidziecka 3/5/7".
Audio
  • Kamil Stoch gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Kamil Stoch i Katarzyna Stoparczyk w studiu Trójki
Kamil Stoch i Katarzyna Stoparczyk w studiu TrójkiFoto: Renata Szewczak/PR

W trakcie długiej i szczerej rozmowy z dziennikarką Programu 3 Polskiego Radia trzykrotny indywidualny złoty medalista olimpijski wrócił m.in. do czasów dzieciństwa: – Ile we mnie jest dzisiaj z dziecka? Sporo. Każdy sportowiec, który chce osiągnąć wysoki poziom, a potem jeszcze go utrzymać, musi w sobie znaleźć radość dziecka. Bo tylko dzięki temu można się rozwijać i dzięki temu można przetrwać – mówił Kamil Stoch w studiu przy Myśliwieckiej.

– Nie mogę się przyzwyczaić do tego, że ktoś mnie tytułuje, np. mówi do mnie mistrzu. To, że osiągnąłem sukces w swojej dziedzinie, w swojej pracy, nie znaczy, że jestem lepszy od kogokolwiek. Że jestem kimś bardziej wyjątkowym. Każdy z nas jest wyjątkowy – podkreślał gość Katarzyna Stoparczyk.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której jeden z najpopularniejszych polskich sportowców mówił, co czuje, gdy jest w powietrzu, gdzie trzyma Kryształową Kulę i komu dedykuje swoje zwycięstwa. 

Nie zabrakło również wątków związanych z życiem prywatnym. – Co jest moim największym sukcesem? Małżeństwo! Dało mi poczucie stabilizacji, własnej wartości, bezpieczeństwa i męskości – opowiadał mistrz świata i mistrz olimpijski.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Kamil Stoch (skoczek narciarski)
Data i godzina emisji: 12.05.2018, 6.06
Data i godzina powtórki: 23.06.2020, 23.09

asz/mk

Czytaj także

Adam Nowak: granie na gitarze zaczęło mi wychodzić. Pokochałem to

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 09:00
Mówi się o nim: kontrowersyjny, zwariowany, oryginał, niesubordynowany, raczej niepogodzony. Ale powinno się raczej powiedzieć tak: człowiek prawdziwego sukcesu! Dlaczego? Ponieważ od lat, bezkompromisowo, podąża swoją własną artystyczną drogą. Gościem audycji był lider zespołu Raz Dwa Trzy, Adam Nowak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak narodził się Antoine? Bajkowa historia Antoniego Cierplikowskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2020 11:00
– W historii czasem zapominamy o fryzjerach, ale tych kilka tygodni bez fryzjera pokazało, że jest to jeden z najbardziej potrzebnych zawodów – zauważył historyk i dziennikarz Marcin Dobrowolski, który opowiedział o wyjątkowo ciekawych postaciach historycznych i mało znanych faktach z ich życia. Jedną z nich był "Król Fryzjerów", czyli Antoni Cierplikowski.
rozwiń zwiń