Urszula Dudziak: chyba nigdy nie dorosnę

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 23:59
Z miłości do muzyki nagrała ponad 50 albumów. "Los Angeles Times" mianował ją "Śpiewaczką Roku". Od UNESCO dostała tytuł "Artysty na rzecz Pokoju". 
Audio
  • Urszula Dudziak gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Urszula Dudziak
Urszula DudziakFoto: arch. Urszuli Dudziak

1. IMG_0415-kopia celinska 1200.JPG
Stanisława Celińska: trzeba na trzeźwo mierzyć się ze sobą, z problemami

Od życia dostała świetny charakter, potężny talent, poczucie humoru i dystans, także do siebie samej. Katarzyna Stoparczyk rozmawiała ze znakomitą wokalistką, Urszulą Dudziak.

– Wydaje mi się, że chyba nigdy nie dorosnę – mówi z przymrużeniem oka piosenkarka. – Wszystkiemu się dziwię. Lubię być wśród ludzi. Mieszkając na Marszałkowskiej słyszę miejski zgiełk. On mnie usypia. Myślę, że moja dusza chyba jest jeszcze w przedszkolu – dodaje. 

Wokalistka wspominała, że kiedyś swoim głosem prawdopodobnie uratowała komuś życie. Wiele lat temu w Nowym Jorku była świadkiem stłuczki. Kierowcy wyszli z samochodów i zaczęli się bardzo głośno i emocjonalnie sprzeczać. 

- W pewnym momencie jeden z kierowców sięgnął do kieszeni. Ja byłam pewna, że on sięga po broń. Wtedy wydobyłam z siebie taki dźwięk, taki wrzask, że chyba wstrząsnęłam całym Manhattanem. I nagle ci dwaj kierowcy odwrócili się do mnie - wspomina Urszula Dudziak.

- Wtedy im powiedziałam: ty wracaj do szoferki, a ty dzwoń po policję. Obaj byli sparaliżowani tym dźwiękiem i jak we śnie robili to, co im każę. I rzeczywiście za chwilę pojawiła się policja.

- Nawet się nie zastanawiałam, bo wydawało mi się, że ten wrzask uchronił czyjeś życie - podsumowała wokalistka.


Urszula Dudziak i Katarzyna Stoparczyk, fot. Elżbieta Różycka/Polskie Radio Urszula Dudziak i Katarzyna Stoparczyk, fot. Elżbieta Różycka/Polskie Radio

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Urszula Dudziak (piosenkarka)
Data i godzina emisji: 30.06.2018, 8.10
Data i godzina powtórki: 30.06.2020, 23.08

kw/kd

Czytaj także

Krzysztof Zanussi: myślę, że moje dzieciństwo miało mroczny kolor

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2018 09:20
Ten człowiek codziennie zakłada garnitur, by bronić się przed światem. Bo garnitur i krawat daje mu poczucie bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Szczęsny: składam się wyłącznie z przekory

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 20:00
"Chłopcze, zabierz się do pracy, bo ani w nauce, ani w sporcie dobrze nie jest" – takie słowa usłyszał mały Maciek, kiedy trafił do gabinetu dyrektor swojej szkoły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Martyna Wojciechowska: uwierzyłam, że niemożliwe nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2018 09:00
– Jest taka korelacja, że jeśli kobieta decyduje się na tak zwane męskie sporty czy wybory, to ma męskie cechy: siłę, niezłomność czy brak wrażliwości. A to nie jest zgodne z prawdą – mówi Martyna Wojciechowska.
rozwiń zwiń