Agata Passent: mam w sobie dużo z mamy

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 14:15
Naszym gościem jest ktoś, komu życie już na samym starcie zaproponowało niezwykle ekscytujące doznania. Bywało, że wymagały one ogromnej dojrzałości i całkiem sporej odporności na stres.
Agata Passent
Agata PassentFoto: PAP/Leszek Szymański

Myśląc o naszym gościu, wielokrotnie zastanawiałam się, jak komuś takiemu udało się zmierzyć z legendą i budować swoją własną, autonomiczną, prywatną i zawodową przestrzeń. Co wspólnego z tym procesem miał pewien doktor, który potrafił wszystko wyjaśnić jednym zdaniem: "ty nie jesteś chora, ty jesteś smutna". 


Posłuchaj
47:59 2020_10_31 13_08_50_PR3_Myslidziecka_357.mp3 Agata Passent szczerze o sobie (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)

 

– Byłam wychowana tak, że hipokryzja nie mieszkała w naszym domu. Jeśli umawiam się z kimś na rozmowę, to nie po to, by coś sprzedać. Przyszłam tu, by mieć poczucie, że mimo wszelkich obostrzeń nie popadamy w marazm, nie dajemy się. Szukamy wspólnoty, choćby na łączach. Przyszłam tu też zrobić coś dla siebie. Gdy rozmawiam, robię to szczerze – mówi Agata Passent.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Agata Passent (felietonistka)
Data emisji: 31.10.2020
Godzina emisji: 13.08

ml

Czytaj także

Gaba Kulka o stawaniu się sobą

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 09:13
– Gabą stałam się na studiach. To moment, kiedy poznaje się wiele nowych osób i można w pewien sposób stworzyć siebie na nowo. Do tamtej pory tak nazywała mnie tylko moja ukochana, przyszywana kuzynka i kojarzyło mi się to stuprocentowo pozytywnie – opowiada rozmówczyni Katarzyny Stoparczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Cugowski: chciałem pokazać wszystkie etapy mojej kariery

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 20:00
Gościa Tomasza Żądy nikomu chyba nie trzeba przedstawiać Grzegorz Cugowski to żywa legenda polskiego rocka. Obchodzący w tym roku 70. urodziny muzyk, od 50 lat nieustannie występuje, nagrywa i zdobywa serca kolejnych pokoleń słuchaczy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ikona polskiej sceny po raz pierwszy o swoim życiu. "Trojanowska" Leszka Gnoińskiego

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 08:00
 – Chciałem tą książką pokazać i uświadomić kolejnym pokoleniom, że to tak naprawdę była wielka gwiazda. Ona wychodziła poza muzykę i wchodziła w sferę obyczajową, społeczną, modową – mówił na antenie Trójki Leszek Gnoiński, autor książki "Trojanowska" wywiadu-rzeki z Izabelą Trojanowską, który ukazał się 23 września.
rozwiń zwiń