Jerzy Maksymiuk. Spotkanie wysokiego ryzyka

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2020 14:00
To spotkanie wysokiego ryzyka. Bo jak rozmawiać z kimś, kto jednocześnie mówi, dyryguje i próbuje wyrwać się do stojącego w kącie studia pianina? Tym razem Katarzyna Stoparczyk rozmawia z nieokiełznanym, nieprzewidywalnym, a jednocześnie charyzmatycznym i genialnym artystą dyrygentem Jerzym Maksymiukiem. 
Jerzy Maksymiuk i Katarzyna Stoparczyk
Jerzy Maksymiuk i Katarzyna StoparczykFoto: Renata Szewczak

Rozmówca Katarzyny Stoparczyk jest jednym z najbarwniejszych, najbardziej charyzmatycznych i bez pamięci zakochanych w muzyce dyrygentów świata.


myslidziecka 357 1200.JPG
Mariusz Bonaszewski: jestem człowiekiem chaotycznym

Sam o sobie mówi tak: "Nie wstydzę się ruchu. Wyskakuję do góry, a potem przyklękam. Bo jak ugnę nogi w kolanach w błagalnym geście, to muzycy dają z siebie wszystko! I nie zgrywam się. Ja naprawdę taki jestem i naprawdę cały czas żyję muzyką, ale być może pewnym zaskoczeniem będzie fakt, że nie tylko klasyczną".


Posłuchaj
48:04 2020_11_28 13_08_36_PR3_Myslidziecka357.mp3 Jerzy Maksymiuk w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)

 

Gość Katarzyny Stoparczyk wyjaśnia słuchaczom Trójki, dlaczego jest... "jednorazowy". Mówi też, jak przedstawiał się kiedyś i jak przedstawia się obecnie. Opowiada również o trudnym dzieciństwie, wspomina czasy, gdy nagrywał muzykę filmową w Trójkowych studiach i wyjawia, dlaczego wykupił... cały nakład jednej ze swoich płyt! 

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Jerzy Maksymiuk (dyrygent)
Data emisji: 28.11.2020
Godzina emisji: 13.08

Czytaj także

Sebastian Karpiel-Bułecka: czasem w moim życiu dominują emocje

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2020 14:15
Skrzypek, wokalista, architekt i góral. Twierdzi, że jego siła wynika właśnie z mocnych, góralskich korzeni. I to one nigdy nie pozwoliły mu pójść na skróty. O tym opowiada także na scenie, bo przecież poprzez śpiewanie opowiada o własnym losie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teresa Lipowska: jestem niezwykle energetyczna

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 17:00
Dzisiaj, szerokiej publiczności jest znana przede wszystkim z roli Barbary Mostowiak w serialu "M jak miłość". Jednak, jak sama mówi, "były czasy, że grałam wszystko: rzodkiewki, kapustę, księżniczki, wszystko jak leci. I grałam to dobrze! Ale najbardziej kochałam grać w Kabarecie "Dudek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Sztaba o swoich fascynacjach i wytrwałości w dążeniu do celu

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 14:00
– Mam dziś za sobą nieprzespaną noc. Siedziałem do 5.30 nad ranem, kończąc jakiś utwór. Jestem zadaniowy, jak mam jakiś cel w głowie, to muszę dobrnąć (do końca – przyp. red.). W małych rzeczach też taki jestem, np. jak szukam pilota do telewizora, to też do skutku. Nieważne, że dzieci mogły wynieść go w zabawkach na piętro – opowiada gość Katarzyny Stoparczyk.
rozwiń zwiń