"Za wysoko" Jareckiego – dojrzałość i spójność

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 12:00
Gościem Hirka Wrony był Jarecki – wokalista, raper, producent i kompozytor, autor najbardziej "letniej" płyty 2017 roku, czyli krążka "Za wysoko".
Audio
  • "Za wysoko" Jareckiego – dojrzałość i spójność (Polski bit/Trójka)
Jarecki
JareckiFoto: materiały promocyjne

Audycja składała się z dwóch części:

Pierwsza poświęcona była Jareckiemu -autorowi najpogodniejszej i najcieplejszej polskiej płyty tego roku. Opolski artysta opowiedział o kulisach powstawania "Za wysoko", współpracy z innymi muzykami oraz nietypowym sposobie finansowania produkcji. "Za wysoko", czyli hip-hop, soul, funk i R'n'B w jednym, zostało docenione przez wszystkich. Krytycy chwalili za doskonałe melodie i nietypowe podejście do łączenia stylów przez DJ-a BRK oraz osobiste teksty Jareckiego. Gościnny udział kilku znanych postaci - takich jak Ten Typ Mes czy Eldo - pozwolił dotrzeć do jeszcze większej grupy słuchaczy, która zachwyciła się albumem powstałym w opolskim studiu Kurnik.

Mało komu w Polsce udało się tak dobrze wykorzystać dobrodziejstwa czarnej muzyki jak właśnie Jareckiemu. Miesiące pracy w studiu zaowocowały bardzo przebojowym i dojrzałym albumem, co jest potwierdzeniem konsekwencji i realizacji artystycznej wizji. Jest to jednocześnie debiut wytwórni Supa'High Music.

W drugiej cześć audycji Hirek Wrona opowiadał o Adamie Wójciku – polskim koszykarzu, który zmarł w sobotę, a który był wielkim fanem polskiej muzyki współczesnej. W tej części pojawili się m.in. Eprom z Modularots, Kasta, Noon i Michał Hoffmann ze swoim projektem Afro Kolektyw.

***

Tytuł audycji: Polski bit
Autor: Hirek Wrona
Data emisji: 28.08.2017
Godzina emisji: 23.09

Czytaj także

Hirek Wrona zaprosił na "Polski bit"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2017 12:00
W poniedziałek wieczorową porą na antenie Trójki pojawiła się nowa audycja - "Polski bit", którą prowadzi doskonale Państwu znany Hirek Wrona.
rozwiń zwiń