X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr "Glaca" Mohamed: szukam namacalnego brzmienia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2018 01:00
– Fascynuje mnie melodia, ale i hałas. Uwielbiam to, co sam nazywam "organicznym dźwiękiem" – mówi Piotr "Glaca" Mohamed
Audio
  • Piotr "Glaca" Mohamed gościem Hirka Wrony (Polski bit/Trójka)
Kadr z teledysku Glacy do utworu Człowiek z gościnnym udziałem Kory
Kadr z teledysku Glacy do utworu "Człowiek" z gościnnym udziałem KoryFoto: YouTube

Piotr "Glaca" Mohamed to postać dobrze znana na polskiej scenie rockowej. Jest aktywnym muzykiem od prawie 30 lat. W tym czasie występował w zespołach Sweet Noise, My Riot i kilku innych projektach, jak M.T. Void czy Serce. Wystąpił też gościnnie na albumach wielu innych wykonawców. 6 kwietnia bieżącego roku ukazać się ma jego solowa płyta zatytułowana "Zang".

– Sweet Noise jest moim trudnym dzieckiem. To wciąż mój ukochany band. Mam kontakt z chłopakami i myślę, że nie jest to zamknięty projekt. Chciałbym zrealizować kolejny materiał z tym składem, ale najpierw chcę odbić się płytą solową – mówi "Glaca". Pierwszym utworem promującym solowy album Piotra Mohameda jest "Człowiek" z gościnnym udziałem Kory. – "Krakowski spleen" jest dla mnie ważną piosenką. Lubiłem ją w całości, ale gdybym w młodości umiał robić loopy, to zapętlałbym sobie w nieskończoność refren. Niewiele muzyki tak fizycznie i psychicznie przenosiło mnie w inny wymiar. "Człowiek" nie miał być coverem utworu Maanamu, ale gdy posłuchałem sobie muzyki stworzonej przez Sherlocka, to "Krakowski spleen" wpasował mi się tam idealnie. Po dwóch latach prób w końcu udało mi się porozmawiać z Korą i to, że udało się z nią nagrać ten utwór, było dla mnie niezwykłym przeżyciem – mówi muzyk.

Jakie jeszcze niespodzianki czekają na słuchaczy na płycie "Zang"? Kogo jeszcze do współpracy zaprosił Piotr "Glaca" Mohamed i jakimi kryteriami się kierował? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Polski bit
Autor: Hirek Wrona
Gość: Piotr "Glaca" Mohamed (muzyk)
Data emisji: 10.03.2017
Godzina emisji: 00.03

ml/mk

Czytaj także

Lao Che przedstawili w Trójce "Wiedzę o społeczeństwie"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2018 21:00
W połowie lutego ukazała się najnowsza płyta Lao Che "Wiedza o społeczeństwie". Zespół zaprezentował utwory z tego albumu na Trójkowej scenie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elegancka muzyka taneczna, czyli MNKR w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2018 14:00
Trójkę odwiedzili Michał Wiraszko i Michał Szturomski, obecnie grający wspólnie pod szyldem MNKR.
rozwiń zwiń