X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sokół: ta płyta ma trochę bezczelną promocję

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 04:00
Miał 20 lat, gdy razem z TPWC pokazał się po raz pierwszy szerszej publiczności na festiwalu Rap Day. Potem był "Chleb powszedni", było "Masz i pomyśl" i tak przez ponad dwie dekady budował swój mocny narratorski wizerunek na hiphopowej scenie.
Audio
  • Wojtek Sokół o solowej płycie (Polski bit/Trójka)
Marta Malinowska, Hirek Wrona i Wojtek Sokół w studiu radiowej Trójki
Marta Malinowska, Hirek Wrona i Wojtek Sokół w studiu radiowej TrójkiFoto: Hirek Wrona

Z zaskoczeniem, ale też sporymi oczekiwaniami fani przyjęli jego pierwszą, w pełni solową płytę i to głównie o niej, choć nie tylko, w "Polskim bicie" opowiadał Wojtek Sokół. Jak sam o sobie mówi: "już nie małolat, ale jeszcze nie zgred". Dlaczego swoją pierwszą solową płytę wydał dopiero po tylu latach na scenie? 

– Ja po prostu lubię projekty z kimś. Zwłaszcza jeśli ktoś jest w kontrze do mnie, czyli ma inny głos lub na przykład nie jest mężczyzną. Wtedy to jest ciekawe. Jeśli są dwie osoby podobne do siebie, to wydaje mi się to już mniej atrakcyjne – zaznaczył Sokół. – Mamy trochę bezczelną promocję tej płyty. Nie pokazaliśmy okładki. Właściwie to sprzedawaliśmy kota w worku, a otrzymaliśmy najpierw złotą, a chwilę później platynową płytę za ten album – podkreślił raper. 

Jaki artysta odmówił Sokołowi w przeszłości współpracy? Jak wyglądała praca nad ostatnią płytą rapera? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. W audycji można usłyszeć również utwory z ostatniej płyty Sokoła. 

***

Tytuł audycji: Polski bit
Autorzy: Marta Malinowska, Hirek Wrona 
Goście: Wojciech Sokół (raper)
Data emisji: 23.03.2019
Godzina emisji: 0.05

kw/kd

Czytaj także

Opowieść o kultowych samplach polskiego hip-hopu zebrana w "Elementarzu"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 00:05
Falcon1 i DJ Kebs podjęli się odnalezienia, dokładnego przesłuchania i wyselekcjonowania sampli, które znamy z największych polskich klasyków hiphopowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emil Blef gościem "Polskiego bitu"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 01:00
Trzynaście lat minęło od wydania debiutanckiej i zarazem jedynej płyty Emila Blefa "Mam taką twarz, że ludzie mi ufają".
rozwiń zwiń