Vienio: artystą się jest, a nie bywa

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 02:00
Tym razem nasze studio odwiedził Vienio, który opowiedział przede wszystkim o swoim najnowszym albumie "Twarzova". Z gościem rozmawialiśmy również o innych jego pasjach, których od wielu lat ma na pęczki.
Audio
  • Vienio gościem Marty Malinowskiej i Hirka Wrony (Polski bit/Trójka)
Hirek Wrona, Marta Malinowska i Vienio
Hirek Wrona, Marta Malinowska i VienioFoto: Marta Malinowska

Ta wszechstronność bardzo dobrze została ujęta na wspomnianym wydawnictwie, bo Vienio nie rapuje dla samego rapowania, ale ma do przekazania sporo istotnych rzeczy. W tym momencie interesują go przede wszystkim zagrożenia, jakie człowiek nieustannie tworzy swojemu otoczeniu, których powody widzi w bylejakości i nieświadomości. Nie zabraknie jednak wspomnień z przeszłości i głosów ulicznych legend. Ciężko zamknąć Vienia w jakichkolwiek ramach i na dobrą sprawę nie ma takiej potrzeby, wystarczy podążać za jego wciąż pełną pasji i młodzieńczą energią.

– Jeśli mamy taką możliwość, to najważniejsze jest to, aby móc nagrywać. Myślę sobie, że będę to robił cały czas. Ciągle pojawiają się nowe tematy, a inspiracje są z każdej strony. Wystarczy zobaczyć, co się dzieje i wtedy człowiek ma ochotę napisać kawałek – mówi Vienio. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z warszawskim raperem i zapoznania się z nowymi utworami Vienia. 

***

Tytuł audycji: Polski bit
Autorzy: Marta Malinowska, Hirek Wrona 
Goście: Piotr "Vienio" Więcławski 
Data emisji: 6.04.2019
Godzina emisji: 0.04

kw/abi

Czytaj także

Emil Blef gościem "Polskiego bitu"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 01:00
Trzynaście lat minęło od wydania debiutanckiej i zarazem jedynej płyty Emila Blefa "Mam taką twarz, że ludzie mi ufają".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sokół: ta płyta ma trochę bezczelną promocję

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 04:00
Miał 20 lat, gdy razem z TPWC pokazał się po raz pierwszy szerszej publiczności na festiwalu Rap Day. Potem był "Chleb powszedni", było "Masz i pomyśl" i tak przez ponad dwie dekady budował swój mocny narratorski wizerunek na hiphopowej scenie.
rozwiń zwiń