Joulie Fox w Polskim Bicie

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 01:00
Z Joulie Fox spotkaliśmy się przy okazji jej krótkiej wizyty w Polsce, związanej z koncertami i zwykłą tęsknotą za krajem.
Audio
Hirek Wrona, Joulie Fox i Marta Malinowska
Hirek Wrona, Joulie Fox i Marta MalinowskaFoto: PR

Artystka na co dzień mieszka i tworzy w Londynie, dlatego z wielką przyjemnością wykorzystaliśmy jej chwilowy pobyt i zaprosiliśmy ją do "Polskiego bitu". Rozmawialiśmy o tym, skąd wzięła się Joulie Fox, co ją na co dzień tworzy, inspiruje i dlaczego tak trudno jest się uwolnić od polskiej melancholii. 

– Smutek to nasza zakorzeniona, polska cecha. Dlatego tak lubimy skandynawskie klimaty, bo to jest dokładnie to, co siedzi w nas, w środku. Mamy też dużo wspólnego z Portugalczykami, dlatego że oni tworzą dużo wesołych melodii, ale okraszonych bardzo smutnymi tekstami – mówiła Julie Fox.

Joulie przygotowała też dla nas prezent, którym z ogromną przyjemnością podzielimy się ze Słuchaczami. Przedpremierowo, prosto z Trójkowego studia wykonała dla nas swój najnowszy, jeszcze nie opublikowany utwór.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Polski bit
Autorzy: Marta Malinowska, Hirek Wrona 
Gość: Joulie Fox 
Data emisji: 24.08.2019
Godzina emisji: 0.05

kr/gs

Czytaj także

Jan-rapowanie & Nocny: trzeba próbować nowych rzeczy

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2019 01:00
– Rok temu, mniej więcej w marcu, przytrafił mi się taki dzień, w którym postanowiłem obrócić swoje życie o 180 stopni. Wtedy zdecydowałem, że tak długo jak będę mógł, będę wyłącznie rapował – wspomina Jan-rapowanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rat Kru: nie utożsamiamy się z konkretnym gatunkiem muzycznym

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 21:45
Rat One i Papa Musta obecni są na scenie od wielu lat. Jednak od 2016 działają razem jako Rat Kru i to właśnie w tym szczuro-ludzkim wydaniu dają pełny upust scenicznej i studyjnej energii. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Pawlik: jestem otwarty na różne muzyczne bodźce

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 01:00
Łukasz Pawlik jest wszechstronnym muzykiem, który ma bogatą historię udziału w zagranicznych orkiestrach, jednak w swoich autorskich projektach najlepiej czuje się grając jazz. 
rozwiń zwiń