Kabe: opisuję to, co sam widziałem

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 01:00
W dniu premiery debiutanckiego albumu "Albinos", gościem "Polskiego Bitu" są Kabe i GCBW.
Audio
  • Kabe, czyli rap z ziemi francuskiej do Polski (Polski bit/Trójka)
Hirek Wrona, Marta Malinowska i ich goście
Hirek Wrona, Marta Malinowska i ich gościeFoto: Polskie Radio

Kabe "Albinos" Kabe "Albinos"

Urodzony w Polsce, ale wychowany na przedmieściach Paryża, raper od razu wbił się na scenę dzięki oryginalnemu podejściu to trapu, swobodnej rotacji polskiego i francuskiego i czegoś, co nazywamy po prostu stylem. W Polskim Bicie razem z całym GCBW crew rozmawiamy m.in. o tym, jak powstają ich numery, gdzie się poznali i jak czują się wytwórni Stoprocent.

– "Albinos" jest EP-ką. Chcieliśmy zrobić rozbieg przed pełną płytą. Dodaliśmy do niej mixtape, bo inaczej te utwory by się zmarnowały. Nie są one oparte o nasze autorskie bity. Niektóre z nich powstawały w 2017, 2018 i 2019 roku, gdy trwały prace nad "Albinosem" – opowiada Kabe.

"Albinos" określany jest mianem najważniejszego, trapowego debiutu 2020 roku. Kabe, razem z producentami z ekipy GCBW, Opiatem i Bartzem, zabierają słuchaczy w świat mocnego i charakternego rapu, bez kompromisów, bez lukrowania, z dużą ilością cloudowych i syntetycznych brzmień prosto z muzycznego ghetta.

Kabe, 19 letni obywatel Europy, człowiek, który przez wiele lat mieszkał w Paryżu, gdzie dorastał, opowiada sporo historii widzianych z jego perspektywy. Zwięźle, konkretnie, z błyskotliwymi odniesieniami, wplatając w teksty sporo elementów języka francuskiego.

***

Tytuł audycji: Polski bit
Autorzy: Marta Malinowska, Hirek Wrona 
Gość: Kabe (muzyk), Opiat, Bartz, Hypeman (GCBW Crew)
Data emisji: 18.01.2020
Godzina emisji: 0.05

mat. prasowe/ml

Czytaj także

Ala Zastary o nachodzącym debiucie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2019 01:00
– Mamy dosyć nowoczesne podejście do grania. Słuchamy mało popularnej, a jednak popowej muzyki i czerpiemy z niej inspirację – oceniła Ala Boratyn, połowa warszawskiego duetu Ala Zastary, który obraca się w kręgach szeroko rozumianego alt-popu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Mrozek: nasze pokolenie jest trochę smutne

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 01:00
W tym wydaniu audycji gościmy Andrzeja Mrozka, wokalistę i kompozytora pochodzącego z Warszawy, który na swoim koncie ma EP-kę "Międzysmak".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Obara: przy nagrywaniu ostatniej płyty, wszystko wyglądało inaczej niż wcześniej

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 01:11
Z wybitnym polskim saksofonistą altowym spotkaliśmy się przy okazji wydania najnowszego albumu Maciej Obara Quartet "Three Crowns", który podobnie do poprzedniego wydawnictwa "Unloved" ukazał się nakładem kultowej wytwórni ECM.
rozwiń zwiń