X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wileńska Cosa Nostra – Bruderferajn

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 16:30
Związki zawodowe reprezentują interesy różnych grup zawodowych. A przestępcy? Czy oni również zrzeszają się, by zapewnić swoim "braciom i siostrom po fachu" "godny byt"?
Audio
  • Wileńska Cosa Nostra – Bruderferajn (Trójkowy detektyw)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Stokkete/shutterstock.com

– Pewnego dnia dwóch wileńskich włamywaczy doszło do wniosku: kto o nas zadba, gdy będzie nam ciężko w życiu, jeśli nie my sami? W wyniku tych rozważań panowie przeszli do działań i stworzyli Bruderferajn, czyli Związek Braterski – opowiada Katarzyna Cygler. Działający w ramach związku przestępcy dbali o własne interesy między innymi zastraszając i przekupując urzędników. Z drugiej strony opiekowali się "swoimi", wspomagali się nawzajem finansowo, wspierali wdowy po kolegach, zapewniali pomoc prawną. Koniec Związku nadszedł jednak szybko…

Kto należał do Bruderferajn? Jak rozpadł się ten unikatowy "związek zawodowy"? O tym w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 17.10.2017
Godzina emisji: 10.17

ml/ab

Czytaj także

Kim był pierwszy złodziej złapany dzięki daktyloskopii?

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 15:30
Pierwszą osobą, która zainteresowała się używaniem linii papilarnych do identyfikowania ludzi, był brytyjski urzędnik w dziewiętnastowiecznych Indiach - William Herschel. Jego pomysł został jednak szybko uznany za bzdurę i, w efekcie, porzucony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tata-Tasiemka – Al Capone z warszawskiej Woli

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 14:30
Każde miasto ma swój świat przestępczy. Nie inaczej było z przedwojenną Warszawą, której najsłynniejszym gangsterem był Łukasz Siemiątkowski, czyli Tata-Tasiemka.
rozwiń zwiń