Pablo Escobar. Prawda czasu i prawda ekranu

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 13:45
– Nie ma dobrego serialu, w którym główny bohater nie wzbudzałby podziwu i sympatii widzów. I to bez względu na to, kim jest – mówi Katarzyna Cygler, komentując popularność serialu "Narcos" i postaci Pablo Escobara.
Audio
  • Pablo Escobar. Prawda czasu i prawda ekranu (Trójkowy detektyw)
Pablo Escobar
Pablo Escobar Foto: Wikimedia Commons/DP

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której dziennikarka tłumaczy, dlaczego matka Pablo Escobara przez lata pomagała bezdomnym i dlaczego legendarny Kolumbijczyk od dziecka miał potrzebę wspierania ubogich. Opowiada także, w jaki sposób baron narkotykowy w młodzieńczych latach zarabiał na nagrobkach i w jakich okolicznościach zyskał sławę.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 14.11.2017
Godzina emisji: 10.15

mk/ab

Czytaj także

La Cosa Nostra – od ruchu oporu do gangsterskiego imperium

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 16:00
La Cosa Nostra, czyli "Nasza Sprawa", została powołana do życia, by pomóc biednej społeczności Sycylii w czasach okupacji hiszpańskiej. Po kilkudziesięciu latach stała się największą organizacją przestępczą w USA, której macki sięgały najwyższych władz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meyer Lansky: amerykański mafioso z Grodna

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 14:00
Przestępczość zorganizowana w USA została w XX wieku zdominowana przez włoskie rodziny mafijne. Jak to się stało, że chłopak z Grodna, mimo bariery narodowościowej, zrobił tam zawrotną karierę?
rozwiń zwiń