Pablo Escobar. Powstanie i upadek kartelu z Medellin

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2017 14:22
W "Trójkowym detektywie" mówiliśmy o kulisach powstania imperium Pablo Escobara, legendy narkotykowego półświatka. Jego majątek w dniu śmierci szacowano na blisko 30 miliardów dolarów.
Audio
  • Pablo Escobar. Powstanie i upadek kartelu z Medellin (Trójkowy detektyw)
Za sprawą serialu Narcos oraz wybitnej kreacji Benicio Del Toro w filmie Utracony Raj, Pablo Escobar powrócił do pamięci masowej 20 lat po swojej śmierci.
Za sprawą serialu "Narcos" oraz wybitnej kreacji Benicio Del Toro w filmie "Utracony Raj", Pablo Escobar powrócił do pamięci masowej 20 lat po swojej śmierci.Foto: Alberto Zamorano

Pablo_Escobar 1200.jpg
Pablo Escobar. Prawda czasu i prawda ekranu

Ten okrutny morderca, przemytnik, porywacz, to dla przeciętnego Kolumbijczyka często bohater, który pomagał lokalnej biedocie. Katarzyna Cygler przedstawia pasjonującą historię przestępczego bossa, któremu bliżej było do Szeryfa z Nottingham niż do Robin Hooda, za którego lubił uchodzić.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 21.11.2017
Godzina emisji: 10.17

mmd/gs

Czytaj także

La Cosa Nostra – od ruchu oporu do gangsterskiego imperium

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2017 16:00
La Cosa Nostra, czyli "Nasza Sprawa", została powołana do życia, by pomóc biednej społeczności Sycylii w czasach okupacji hiszpańskiej. Po kilkudziesięciu latach stała się największą organizacją przestępczą w USA, której macki sięgały najwyższych władz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meyer Lansky: amerykański mafioso z Grodna

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 14:00
Przestępczość zorganizowana w USA została w XX wieku zdominowana przez włoskie rodziny mafijne. Jak to się stało, że chłopak z Grodna, mimo bariery narodowościowej, zrobił tam zawrotną karierę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbogatsi ludzie mafii

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2017 12:40
Od dziesięcioleci na listach najbogatszych ludzi świata przewijają się nazwiska ludzi żyjących na bakier z prawem. I to nie tylko takich, którzy dorobili się w niezbyt legalny sposób, ale również prawdziwych gangsterów, którzy majątek zbili na krzywdzie i nieszczęściu innych.
rozwiń zwiń