X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lukrecja – "as w rękawie" rodu Borgiów

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 10:00
Rodzina Borgiów do dziś budzi kontrowersje i fascynuje. Ten potężny włoski ród używał licznych forteli i sztuczek, by powiększać swoją władzę oraz majątek. Przypisuje się im różnego rodzaju zbrodnie i występki. Nie inaczej było w przypadku Lukrecji Borgii.
Audio
Obraz Puchar wina z Cezarem Borgia Johna Colliera. W środku stoi Lukrecja Borgia
Obraz "Puchar wina z Cezarem Borgia" Johna Colliera. W środku stoi Lukrecja BorgiaFoto: Everett Historical/Shutterstock.com

– Piękna trucicielka, krwiożercza wszetecznica, utrzymująca kazirodcze relacje z większością swojej rodziny – tak mówi o Lukrecji Borgii legenda. Jednak, jak mawiają niektórzy badacze, "legenda to uprzejma nazwa fałszywej wersji historii" – podkreśla Katarzyna Cygler.

Jaka naprawdę była córka papieża Aleksandra VI? Czym zasłużyła sobie na taką opinię wśród wielu historyków? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 3.07.2018
Godzina emisji: 9.48

ml/ab

Czytaj także

Czym był tajemniczy "proszek na dziedziczenie"?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2018 10:00
Intrygi w brytyjskich wyższych sferach to nic nowego, zwłaszcza, gdy w grę wchodzi wielki majątek. Niektórzy członkowie rodzin szlacheckich, którzy czekali niecierpliwie na spadek po swoich krewnych, często decydowali, że losowi należy pomóc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie grasował Herbaciany Truciciel?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 10:00
Każdy z nas lubi, w ramach relaksu, usiąść i spokojnie napić się herbaty. Chyba, że w okolicy kręci się Teacup Poisoner, czyli tajemniczy Herbaciany Truciciel.
rozwiń zwiń