X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

La Pola – szwaczka, która chciała obalić imperium

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 10:00
Najsłyniejsza kobieta-szpieg była… szwaczką. To na jej cześć obchodzi się w Kolumbii drugi, po 8. marca, dzień kobiet. Czym wsławiła się w swoim kraju niepozorna dziewczyna?
Audio
Policarpa Salavarrieta
Policarpa Salavarrieta Foto: Georgios Kollidas/Shutterstock.com

– Policarpa Salavarrieta, znana również jako La Pola, urodziła się pod koniec XVIII w. Kolumbia była wtedy pod panowaniem Hiszpanii, a walki niepodległościowe trwały. Miała charyzmę, inteligencję, pasję, siłę, wytrwałość i zmysł organizacyjny. Produkowała brandy, by finansować ruch oporu. Brała udział w walkach, choć wtedy kobiety nie uczestniczyły oficjalnie w działaniach frontowych. W końcu nastąpił punkt zwrotny – miała wrócić do Bogoty i zdobyć informacje o działaniach wroga. Tam, jako szwaczka, mogła swobodnie podsłuchiwać wroga, bo nikt nie podejżewał prostej szwaczki o działalność szpiegowską – mówi Katarzyna Cygler.

Jak zakończyła się szpiegowska kariera La Poli? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 10.07.2018
Godzina emisji: 9.50

ml

Czytaj także

Gdzie grasował Herbaciany Truciciel?

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 10:00
Każdy z nas lubi, w ramach relaksu, usiąść i spokojnie napić się herbaty. Chyba, że w okolicy kręci się Teacup Poisoner, czyli tajemniczy Herbaciany Truciciel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lukrecja – "as w rękawie" rodu Borgiów

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 10:00
Rodzina Borgiów do dziś budzi kontrowersje i fascynuje. Ten potężny włoski ród używał licznych forteli i sztuczek, by powiększać swoją władzę oraz majątek. Przypisuje się im różnego rodzaju zbrodnie i występki. Nie inaczej było w przypadku Lukrecji Borgii.
rozwiń zwiń