Edward Teach, czyli najsłynniejszy pirat z Karaibów

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 10:50
Są takie miejsca na świecie, gdzie brak lata nie występuje, na przykład Karaiby. Przez kilkaset lat był to teren rozgrywek między kilkoma mocarstwami, którym zawdzięczamy całkiem ciekawe historie.
Audio
  • Historia Edwarda Teacha – Czarnobrodego (Trójkowy detektyw)
Sztandar Edwarda Teacha Czarnobrodego
Sztandar Edwarda Teacha "Czarnobrodego"Foto: Millenius/Shutterstock.com

– Na Karaibach ucichły spory między Anglią, Hiszpanią, Francją i Holandią. Porty pęczniały, świat handlu rósł w siłę, a Karaiby przeżywały boom gospodarczy. Zapomniano jednak o korsarzach. Ci zostali bez pracy, zaczęli więc masowo działać bez licencji. Jednym z najsłynniejszych był Edward Teach zwany Czarnobrodym. Zaczynał od dwudziestu kilku podwładnych. Szybko rozwinął swój interes. Na przestrzeni trzech lat dowodził trzema statkami i 400-osobową załogą – mówi Katarzyna Cygler. 

Czemu Czarnobrody budził tak wielki lęk? Jak skończyła się jego niezwykła historia? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 4.09.2018
Godzina emisji: 9.49

ml

Czytaj także

Dziecko z książką na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 10:15
– Już leżymy na kocu, słoneczko cudnie grzeje, a w ręku książka. I nagle słyszymy "nudzi mi się! Daj mi komórkę". – Jaką książkę wziąć na wakacje, aby dziecko nie mogło oderwać od niej oczu? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rum – ulubiony napój piratów i żeglarzy

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 12:32
Co pili dawni żeglarze? Oczywiście wodę, ale ile można jej załadować na 20-metrowy statek, na którym jest kilkadziesiąt osób? 
rozwiń zwiń