Geronimo – ostatni walczący Apacz

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 10:46
– Przez 40 lat walczył z najbardziej zaciekłymi przeciwnikami. Swoją umiejętność w prowadzeniu ludzi do zwycięstw, zawdzięczał specjalnemu darowi – mówi Katarzyna Cygler.
Audio
  • Dlaczego Geronimo budził postrach wśród Amerykanów i Meksykanów? (Trójkowy detektyw)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

– Gdy Amerykanie zagarnęli część terytorium Meksyku, wraz z ziemią Apaczów, ścięli głowę ich wodza. Odesłali ją na wschód jako trofeum i wtedy rozpoczęła się zemsta. Georinma wraz z innymi Apaczami próbowano umieścić w rezerwacie pośrodku pustkowia. Nieustraszonemu Indianinowi udało się uciec z rąk białych ludzi – dodaje autorka audycji.

Jakim niezwykłym darem obdarzony został Geronimo i jak zakończyła się historia słynnego Apacza? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 6.11.2018
Godzina emisji: 9.51

kb/kw

Czytaj także

Billy the Kid – najdroższy rewolwerowiec Dzikiego Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2018 10:20
Swoją edukację kryminalną rozpoczął od przechowywania… kradzionej bielizny. Dziś słynna fotografia na której widnieje, warta jest 5 mln dolarów. Jak słynny rewolwerowiec i karciarz stał się legendą?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak działają paranormalni detektywi?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 11:46
– W kryminalistyce nie chodzi o życie czy śmieć, tylko o mroczną tajemnicę. Morderstwo to poważne zaburzenie delikatnej harmonii między tu a tam – mówi Katarzyna Cygler. 
rozwiń zwiń