Szpiegowanie stare jak świat

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 10:15
Co by było, gdyby nasi współmałżonkowie, dzieci, sąsiedzi mieli w swoich rękach specjalistyczny sprzęt szpiegowski? Człowiek jest ciekawski i nawet jak nie potrzebuje, to kusi go, by wiedzieć, co robi jego rodzina i znajomi.
Audio
  • Jak szpiegujemy najbliższych? (Trójkowy detektyw)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: vchal/Shutterstock.com

– Przez setki lat ludzie przeciążali kręgosłupy, nabawiali się zapalenia spojówek i nadwyrężali karki od godzin spędzonych z okiem wlepionym w dziurkę od klucza, w ścianie, w suficie czy w wizjerze drzwi. Teraz jednak jest jeszcze gorzej, bo mamy wizjery z kartą pamięci, wideo, głośnikiem, czujnikiem ruchu, długopisy szpiegowskie, pluskwy i lokalizatory GPS, podsłuchy sejsmiczne, okulary z kamerą i wiele innych gadżetów do podglądania i podsłuchiwania – opowiada Katarzyna Cygler.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 15.01.2019
Godzina emisji: 9.49

kg/mk

Czytaj także

Jak działają paranormalni detektywi?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 11:46
– W kryminalistyce nie chodzi o życie czy śmieć, tylko o mroczną tajemnicę. Morderstwo to poważne zaburzenie delikatnej harmonii między tu a tam – mówi Katarzyna Cygler. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Geronimo – ostatni walczący Apacz

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 10:46
– Przez 40 lat walczył z najbardziej zaciekłymi przeciwnikami. Swoją umiejętność w prowadzeniu ludzi do zwycięstw, zawdzięczał specjalnemu darowi – mówi Katarzyna Cygler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim jest matka gangu? Historia Ma Barker

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 10:15
– Bycie matką to duża odpowiedzialność, ale by zostać matką gangu, trzeba do tego dodać wyjątkową fantazję – mówi Katarzyna Cygler.
rozwiń zwiń