X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kate Warne – pierwsza kobieta detektyw

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 10:15
Gdyby nie zatrudnienie kobiety w zawodze detektywa, to współczesny świat wyglądałby inaczej, bo pierwsza w historii kobieta detektyw udaremniła próbę pierwszego w historii zamachu na prezydenta USA.
Audio
  • Kim była pierwsza kobieta detektyw? (Trójkowy detektyw)
Na czym polega praca śledczego psychologa?
Na czym polega praca śledczego psychologa? Foto: Shutterstock.com/Photographee.eu

Agencja detektywistyczna Pinkertona rekrutowała pracowników w różny sposób m.in. umieścił ogłoszenie w gazecie. Gazeta trafiła w ręce człowieka, który od jakiegoś czasu szukał ciekawej pracy. Człowiek zakreślił ogłoszenie i podjął decyzję. Tak pewnego dnia 1856 roku energicznym krokiem wszedł do biura agencji i poprosił o pracę, na co usłyszał od Allana Pinkertona usłyszał, że będzie świetną sekretarką. Odpowiedź człowieka brzmiała, że przyszedł tu by zostać detektywem.

– Tym człowiekiem była wówczas 23-letnia Kate Warne i wymieniła szereg argumentów, które przemawiały za jej zatrudnieniem. Kobieta miała ogromny talent aktorski, umiała naśladować zachowania kobiet ze wszystkich sfer, rozwiązywała najtrudniejsze śledztwa. W 1860 roku została szefową Kobiecego Biura Detektywistycznego i była odpowiedzialna za wyszkolenie kobiecego personelu – opowiada Katarzyna Cygler.

W jaki sposób uchroniła Abrahama Lincolna przed planowanym zamachem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 29.01.2019
Godzina emisji: 9.48

kg

Czytaj także

Jak działają paranormalni detektywi?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 11:46
– W kryminalistyce nie chodzi o życie czy śmieć, tylko o mroczną tajemnicę. Morderstwo to poważne zaburzenie delikatnej harmonii między tu a tam – mówi Katarzyna Cygler. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Geronimo – ostatni walczący Apacz

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 10:46
– Przez 40 lat walczył z najbardziej zaciekłymi przeciwnikami. Swoją umiejętność w prowadzeniu ludzi do zwycięstw, zawdzięczał specjalnemu darowi – mówi Katarzyna Cygler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kim jest matka gangu? Historia Ma Barker

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 10:15
– Bycie matką to duża odpowiedzialność, ale by zostać matką gangu, trzeba do tego dodać wyjątkową fantazję – mówi Katarzyna Cygler.
rozwiń zwiń