X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oszuści, którzy próbowali chodzić na skróty

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 10:10
– Powszechnie wiadomo, że "nauka to do potęgi klucz". Niektórzy jednak kombinowali jak obejść kwestię nauki i od razu dobrać się do potęgi – mówi Katarzyna Cygler. 
Audio
  • Oszuści i ich fałszywe kariery (Trójkowy detektyw)
Image: pixabay.com
Image: pixabay.comFoto: CC0

– Tak się składa, że najgłośniejsze fałszerstwa dotyczą zawodów, które uważane są za nobilitujące i obdarzane sporym zaufaniem społecznym. Pewien wykreślony z zawodu sędzia postanowił przechytrzyć system. Odrobinę pokombinował przy dokumentach i został radcą prawnym. Czas biegł, a że życie jest krótkie, zamarzyła mu się kariera akademicka. Wyjechał więc, zmienił nazwisko, uzyskał drugie obywatelstwo i wrócił "uzbrojony" w fałszywe zaświadczenia uczelni z Niemiec i Izraela, że jest doktorem habilitowanym prawa, oraz pismem polskiego resortu nauki potwierdzającym te tytuły. W latach 2010-2011 zatrudniony był przez pięć polskich szkół wyższych – opowiada autorka audycji.

W jaki sposób wychodziły na jaw oszustwa tych, którzy postanowili nieuczciwie wykreować swoje kariery? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 12.02.2019
Godzina emisji: 9.46

ml/gs

Czytaj także

Szpiegowanie stare jak świat

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 10:15
Co by było, gdyby nasi współmałżonkowie, dzieci, sąsiedzi mieli w swoich rękach specjalistyczny sprzęt szpiegowski? Człowiek jest ciekawski i nawet jak nie potrzebuje, to kusi go, by wiedzieć, co robi jego rodzina i znajomi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Allan Pinkerton – założyciel pierwszej agencji detektywistycznej

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 10:15
Słowo "detektyw" pochodzi z łaciny i oznacza "odkryć", "wyjawić", co jest trafne. Wszakże, zadaniem detektywa jest zdobywanie informacji i przekazywanie ich swojemu zleceniodawcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kate Warne – pierwsza kobieta detektyw

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2019 10:15
Gdyby nie zatrudnienie kobiety w zawodze detektywa, to współczesny świat wyglądałby inaczej, bo pierwsza w historii kobieta detektyw udaremniła próbę pierwszego w historii zamachu na prezydenta USA.
rozwiń zwiń