Tajemnica śmierci polskiej kobiety-szpiega

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 09:54
Rok 1952, Londyn. W jednym z hoteli znaleziono martwą kobietę z nożem wbitym w serce. Kim była, wtedy 37-letnia Christine Granville?
Audio
  • Co przydarzyło się Christine Granville? (Trójkowy Detektyw)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Anna Demianenko

– W świecie tajnych operacji i niedostępnych zwykłemu śmiertelnikowi służb mało co dzieje się przypadkiem. Christine Granville tak naprawdę nazywała się Krystyna Skarbek. Urodziła się w 1908 roku w Warszawie i była jednym z największych szpiegów w historii brytyjskiego wywiadu. W dodatku była pierwszą kobietą w brytyjskim wywiadzie – ujawnia Katarzyna Cygler.

Jak córka zamożnych bankierów z Warszawy została ulubioną tajną agentką Winstona Churchilla? Jaki był prawdziwy sprawca i motyw popełnionej na niej zbrodni?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 6.08.2019
Godzina emisji: 9.49

kr

Czytaj także

La Pola – szwaczka, która chciała obalić imperium

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 10:00
Najsłyniejsza kobieta-szpieg była… szwaczką. To na jej cześć obchodzi się w Kolumbii drugi, po 8. marca, dzień kobiet. Czym wsławiła się w swoim kraju niepozorna dziewczyna?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szpiegowanie stare jak świat

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 10:15
Co by było, gdyby nasi współmałżonkowie, dzieci, sąsiedzi mieli w swoich rękach specjalistyczny sprzęt szpiegowski? Człowiek jest ciekawski i nawet jak nie potrzebuje, to kusi go, by wiedzieć, co robi jego rodzina i znajomi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

John Dee, czyli biały mag na brytyjskim dworze

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 10:30
– Co musiał potrafić człowiek, który zdobył zaufanie samej Elżbiety I, wkradł się w łaski cesarza Rudolfa II i w międzyczasie próbował wpłynąć na króla Polski Stefana Batorego? – pyta Katarzyna Cygler. 
rozwiń zwiń