X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Józef Mucha Michalski – szarmancki złodziej?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 09:55
Dywersja to jedna z ciekawszych taktyk wojennych, zwłaszcza w czasach pokoju. Kilka grup dywersyjnych przeszło do historii, a jedną z nich dowodził niejaki Józef Mucha Michalski. Kim był?
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Everett Collection

– Przenosimy się do jednego z kresowych dworów. Panowie czekają na znak, że kolacja już gotowa, panie kończą się przebierać i w końcu cała kilkunastoosobowa rodzina spokojnie siada do stołu. Nagle psy zaczynają potwornie szczekać i po chwili do sali jadalnej wchodzi około 30-letni mężczyzna. Mężczyzna uśmiecha się szeroko i przedstawia się jako Józef Mucha Michalski. Spokojnym głosem, z pistoletem w dłoni zapewnia podrywających się od stołu mężczyzn, że pod okiem jego i jego dwunastu ludzi nikomu nic złego się nie stanie, oczywiście pod warunkiem oddania wszystkich pieniędzy, biżuterii i cennych przedmiotów – opowiada Katarzyna Cygler.

Czy Józef Mucha Michalski spełnił swoją obietnicę? Jak opisuje jeden z jego napadów Melchior Wańkowicz? Zapraszamy do słuchania!

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 8.10.2019
Godzina emisji: 9.50

kr/mk

Czytaj także

Trójkowy detektyw na tropie

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 11:11
Audycja "Trójkowy detektyw" to kryminały, przestępstwa, zbrodnie, cięty humor i wnikliwe spojrzenie Katarzyny Cygler, która rozpracowuje to, co przynoszą książki, filmy, seriale, ale i prawdziwe życie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włoska mafia w USA. Jak to się zaczęło i czym się skończyło?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 09:52
Wojna to dla zorganizowanego świata przestępczego nowe możliwości. Ustroje totalitarne nie są tym, co włoska mafia lubi najbardziej. Z kolei mafia dla państw totalitarnych jest konkurencją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety w Wojsku Polskim

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 10:00
– O niepodległość Polski walczyły w mundurach także kobiety – podkreśla Katarzyna Cygler. 
rozwiń zwiń