X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co stało się z Michaelem Rockefellerem?

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 09:55
– Wschodnia Gwinea, rok 1961. Wśród lasów deszczowych żyje sobie spokojnie plemię Asmat. Przyroda nie jest tu zbyt hojna, ale ma bardzo ciekawą ofertę kulinarną. Asmatowie przekąszają np. purée ze skrobi palmy Sago z dodatkiem świeżutkich pendraków, skorupiaki, ryby, dziczyznę, a przy wyjątkowych okazjach jakiś fragmencik wroga – mówi Katarzyna Cygler.
Audio
  • Tajemnica jednego z najsłynniejszych zaginięć świata (Trójkowy detektyw)
Łowcy głów plemienia Asmat
Łowcy głów plemienia AsmatFoto: shutterstock.com/Sergey Uryadnikov

– Ten region świata nadal był otoczony tajemnicą, którą próbowali poznać dzielni badacze. Jednym z takich podróżników był dwudziestoparoletni antropolog Michael Rockefeller. Na pewnym etapie poszukiwań, wraz ze swoim kolegą postanowili zbadać południe wyspy… – opowiada autorka audycji.

Jakie trudności młody Rockefeller i jego towarzysz napotkali w drodze na najbardziej tajemniczą część badanego terenu? Co mieli do powiedzenia na ten temat mieszkańcy wioski Otsjanep? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 10.12.2019
Godzina emisji: 9.46

kr/ml

Czytaj także

Zbrodnia w cieniu wielkiego kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 09:55
Kraków, rok 1933 – czasy wielkiego kryzysu. W wyniku pozornie niegroźnej sprzeczki, w progu mieszkania przy ul. Pańskiej padają strzały. Na miejscu giną trzy osoby. Kto i dlaczego dopuścił się tak strasznego czynu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Księżniczka, posag i zbrodnia z namiętności

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 09:55
– Nie jest łatwo zrozumieć, w jaki sposób myśli i czuje zabójca. Jest jednak pewien rodzaj morderstw, z którym większość nas, zwykłych ludzi, jest w stanie w jakimś stopniu sympatyzować. Są to zabójstwa z namiętności i zranionych uczuć – mówi Katarzyna Cygler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Ciunkiewiczowa – niewinna ofiara czy przebiegła oszustka?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 09:55
Pod koniec 1931 roku, do Polski przyjechała pewna niezwykle zamożna i niezależna dama, która samodzielnie dorobiła się ogromnego majątku. Jej wizyta skończyła się śledztwem kryminalnym i wielkim skandalem.
rozwiń zwiń