X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przedwojenny przewodnik po miejscach, gdzie nie warto bywać

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 10:00
Każde duże miasto ma swoje szare strefy: ciemne punkty, wewnętrzne granice, które stają się tym bardziej widzialne, im bardziej zróżnicowany jest poziom życia, edukacji, czy zwyczajów kulturowych i wizji świata.
Audio
  • "Gdzie nie bywać, kogo nie znać" w dwudziestoleciu międzywojennym (Trójkowy detektyw)
Widok na przedwojenną Łódź
Widok na przedwojenną ŁódźFoto: NAC/Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny - Archiwum Ilustracji

– U nas na szczęście jest całkiem spokojnie. Spacer po zmroku nie budzi trwogi najbliższych. Jednakże, dalej istnieją niebezpieczne rewiry – sławetne bramy, przejścia podziemne, ulice i zakątki, których, tak jak skakania z 1. piętra, profilaktycznie należy unikać. Przed II wojną światową owe granice były bardzo wyraźne, dzięki czemu pewne dzielnice miast zyskały sławę ogólnopolską – mówi Katarzyna Cygler.

Która z dzielnic Łodzi do dziś owiana jest złą sławą? Czego nie dało się zrobić na rządzonej przez Tatę Tasiemkę warszawskiej Woli? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójkowy detektyw
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Data emisji: 31.12.2019
Godzina emisji: 9.52

ml/kr

Czytaj także

Zbrodnia w cieniu wielkiego kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 09:55
Kraków, rok 1933 – czasy wielkiego kryzysu. W wyniku pozornie niegroźnej sprzeczki, w progu mieszkania przy ul. Pańskiej padają strzały. Na miejscu giną trzy osoby. Kto i dlaczego dopuścił się tak strasznego czynu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Księżniczka, posag i zbrodnia z namiętności

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 09:55
– Nie jest łatwo zrozumieć, w jaki sposób myśli i czuje zabójca. Jest jednak pewien rodzaj morderstw, z którym większość nas, zwykłych ludzi, jest w stanie w jakimś stopniu sympatyzować. Są to zabójstwa z namiętności i zranionych uczuć – mówi Katarzyna Cygler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Ciunkiewiczowa – niewinna ofiara czy przebiegła oszustka?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2019 09:55
Pod koniec 1931 roku, do Polski przyjechała pewna niezwykle zamożna i niezależna dama, która samodzielnie dorobiła się ogromnego majątku. Jej wizyta skończyła się śledztwem kryminalnym i wielkim skandalem.
rozwiń zwiń