X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Section05

Jazz session

Section07
O audycji

Autor audycji "Jazz session" Michał Margański stara się pokazywać zmiany zachodzące współcześnie w jazzie.

Współczesna elektronika daje możliwości improwizacji. Zestawienie jej z tradycyjnym jazzowym instrumentarium przynosi interesujące efekty. Ta historia toczy się od przełomu lat 60. i 70., kiedy w jazzie pojawia się coraz więcej instrumentów elektrycznych. Na przełomie lat 70. i 80. dołącza elektronika, potem lata 90. i wybuch zupełnie nowych koncepcji w jazzie. XXI wiek to już potężna mozaika, w której jazz wchodzi w obszar wielu eksperymentów elektroniczno-tanecznych. Wydaje się, że wszystkie z tych koncepcji rozwijają się równolegle i biegną jednocześnie po wielu torach.

Czasem zmutowane gatunki i style przecinają się, co rodzi olbrzymi problem wśród recenzentów, bo jak się można domyślić trudno to wszystko nazwać, aby w miarę precyzyjnie przedstawić rzeczywistość. To spore wyzwanie, z którym mierzy się autor programu. Poza wybitnymi płytami lat 50., 60. i 70. w audycji można usłyszeć muzykę powstałą z połączenia klasyki z tym, co działo się później. O szczególną uwagę prosimy zatem fanów Acid Jazzu, Afrobeatu, Funku, Jazz Funku, Fusion, Jazz Rapu, Nu Jazzu, wciąż pięknie rozwijającego się jazzu modalnego, Soul Jazzu, Future Jazzu i wszelakich eksperymentów sygnowanych przez wybitnych jazzowych twórców.

Serdecznie zapraszamy na dwugodzinną sesję jazzową, w trakcie, której m.in. dwa stałe cykle. Pierwszy przywołuje nagrania z winyli najważniejszego jazzmana w historii, jakim jest Miles Davis, drugi to już twórczość naszych rodaków zawarta na płytach kultowej serii Polish Jazz.

Jazz Session w czwartkowo-piątkową noc. Nadajemy od drugiej do czwartej.

 

Prowadzący