Poeta na barykadzie

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2018 21:00
Wśród polskich poetów znaleźć można zarówno rewolucjonistów, którzy poprzez swoją twórczość starają się zmienić rzeczywistość, jak i autorów wybierających raczej postawę kontemplacyjną, opisujących swój prywatny, intymny świat.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Oldiefan

Co jest dla poezji lepsze: zaangażowanie czy dystans wobec rzeczywistości? Kiedy i w jakim celu poeta powinien zajmować stanowisko i angażować się w doraźne sprawy? Czy może na tym zyskać jako twórca? Pretekstem do tej rozmowy będzie Marcin Świetlicki i jego dwa ostatnie tomiki poetyckie: "Drobna zmiana" sprzed dwóch lat oraz "Polska", wydana na początku tego roku.

Gośćmi audycji byli prof. Wojciech Kudyba z UKSW, krytyk literacki oraz dr Jarosław Borowiec z UAM, redaktor naczelny wydawnictwa Wolno, które opublikowało najnowszy zbiór wierszy Marcina Świetlickiego.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Sztuka Kochana
Prowadzi: Marek Kochan
Data emisji: 10.06.2018
Godzina emisji: 20.06

Czytaj także

W poszukiwaniu istoty performatywności

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2018 21:00
W piątek 27 kwietnia w Centrum Sztuki Wspoółczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie została otwarta wystawa "Inne tańce", której tematem jest tzw. zwrot performatywny we współczesnych sztukach wizualnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dokument prawdę ci powie?

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2018 21:00
Czy sztuka jest sztuczna, a dokument prawdziwy? Czy film dokumentalny, w odróżnieniu od filmu fabularnego, oddaje prawdę o przedstawianym obiekcie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czym zajmuje się polski teatr

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 21:00
Czym zajmuje się polski teatr? Jakie tematy, sprawy są w tym teatrze ważne? Czy widzowie mogą znaleźć tam coś, co ich naprawdę zainteresuje?
rozwiń zwiń