X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Wesele" 116 lat po premierze nadal żywe

 Co nam dziś mówi Wyspiański? Czy powstanie "Wesele" XXI wieku?
Grafika wg fragmentu pocztówki przedstawiającej Pana Młodego i Pannę Młodą z jednej z inscenizacji Wesela Stanisława Wyspiańskiego
Grafika wg fragmentu pocztówki przedstawiającej Pana Młodego i Pannę Młodą z jednej z inscenizacji "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego Foto: polona.pl/domena publiczna
O Audycji
Tytuł Kwestia kultury 2017/09/03 21.05
Prowadzący Mariusz Cieślik
Goście Jacek Sieradzki (redaktor naczelny miesięcznika "Dialog"), Wojciech Chmielewski (pisarz), Gabriela Oberbek (aktorka)
Opis

Literaturoznawcy, teatrolodzy zgodnie przyznają, że "Wesele" to najwybitniejszy polski dramat. Choć, jak mówił gość audycji Jacek Sieradzki, bywa zapominany, zawsze wraca do łask. - Nieprawdopodobna siła tekstu, siła wyzwań, jakie są w tym dramacie, powoduje, że nie może zginąć - przyznał.

Polacy również doceniają wartość tekstu. Podczas finału krakowskiego Narodowego Czytania morze ludzi uczestniczyło w happeningu "Wesele Wesel". - Wydawało się, że będzie trzeba ich animować, zachęcać, a to nie było potrzebne. Sami się dołączali - tak opowiadała Gabriela Oberbek, aktorka grająca rolę Panny Młodej.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

czaj/ab


Playlista