X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na co czekamy w polskiej kulturze?

To było specjalne wydanie audycji, które Mariusz Cieślik poprowadził prosto z Arkad Kubickiego, gdzie odbywał się Kongres Polska Wielki Projekt. Goście audycji zastanowili się, jaka przyszłość czeka nas w polskiej kulturze.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: coyot/Pixabay
O Audycji

Tytuł Kwestia kultury 2019/06/09 20:07
Prowadzący Mariusz Cieślik
Opis

– To oczekiwanie jest związane z postawą nastawienia do tego, że za chwilę coś się wydarzy czy wyłoni z przestrzeni muzyki, teatru czy książki. Te kwestie są związane z czasem. Czekać można, ale to historia oceni to, co można nazwać dziełem – mówił w audycji prof. Krzysztof Koehler. 

– Od lat potwierdza się to, że najbardziej popularni artyści żyli w okresie Młodej Polski – zaznaczył prof. Andrzej Szczerski, historyk sztuki. – To bardzo dobre malarstwo od strony warsztatowej. Ono nie boi się siebie samego – dodał. 

– Okres transformacji i lata 90. to czas jakiejś duchowej zapaści w Polsce. To, co pozostało nam z tego czasu, to dziwne uczucie mikromanii, czyli przeciwieństwo megalomanii. To przekonanie o własnej nędzy i o tym, że jestem biedny, słaby, nieszczęśliwy – podkreślił prof. Wawrzyniec Rymkiewicz. 

Jaka więc czeka nas przyszłość w polskiej kulturze? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

Goście prof. Krzysztof Koehler (literaturoznawca), prof. Wawrzyniec Rymkiewicz (filozof, redaktor naczelny pisma "Kronos"), prof. Andrzej Szczerski (historyk sztuki)
Playlista
Tagi

Playlista