X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Seks po polsku

Do kin wchodzi film "365 dni", według powieści Blanki Lipińskiej. Polska odpowiedź na fenomen Greya. Czy jest to przełom w pokazywaniu scen erotycznych na ekranie, czy może wszystko już u nas było?
Kadr z filmu 365 dni
Kadr z filmu "365 dni"Foto: materiały prasowe
O Audycji

Tytuł Kwestia kultury 2020/02/09 20:07
Prowadzący Mariusz Cieślik
Opis

Śmiałe sceny pojawiały się w filmach takich jak "Sztuka kochania" czy "Szatan kazał tańczyć" albo jeszcze starszych, np. "Thais" czy "Dzieje grzechu".

– "365 dni", podobnie jak "50 twarzy Greya", jest pewną erotyczną fantazją na takim dość populistycznym poziomie. Ani nie przełamuje żadnych barier, ani nie odkrywa żadnych nowych rzeczy, tylko bardziej materializuje taki, nazywany pogardliwie, "sen gospodyni domowej". Życzyłabym, by gospodynie domowe miały bogatsze i bardziej kolorowe marzenia – mówi  dziennikarka filmowa i kulturalna Anna Tatarska.

– Ten film jest marketingową wydmuszką i nie przełamuje żadnych barier. To wszystko już było w polskim kinie. Mam wrażenie, że "Sztuka kochania" pokazywała tu więcej. Przed seansem zastanawiałem się nad jedną rzeczą: często się mówi i pisze, że erotyka kobieca jest zupełnie inna niż męska. Czy "365 dni" to dobry przykład erotyki kobiecej? Mam wątpliwości – dodaje Kamil Śmiałkowski, dziennikarz oraz publicysta komiksowy i filmowy.

Goście Anna Tatarska, Kamil Śmiałkowski
Playlista
Tagi

Playlista
  • Rusowicz Ania, Mitch&Mitch, - W co mam wierzyć
  • ANIA DĄBROWSKA - Porady na zdrady (Dreszcze)
  • Muchy, Frąckowiak Halina, - Papierowy księżyc
  • Wodecki Zbigniew - Baw mnie