Disco z krainy lodu i ropy

Korzystają ze starych, często bardzo istotnych dla muzyki syntezatorów. Kompozycjami nawiązują do wielkich przebojów disco lat 70. Swoją muzykę wynoszą jednak w zupełnie nowe rejony, stąd ich utwory określa się mianem nu, space czy cosmic disco.
Fragment okładki płyty Todda Terje, jednego z najważniejszych przedstawicieli współczesnej sceny disco z Norwegii
Fragment okładki płyty Todda Terje, jednego z najważniejszych przedstawicieli współczesnej sceny disco z NorwegiiFoto: materiały promocyjne
O Audycji

Tytuł Magazynek 17 listopada 17.11.2017 15:13
Opis

Klubowa taneczna elektronika rodem z Norwegii. To właśnie tam powstał prężnie działający ośrodek z tym bardzo charakterystycznym brzmieniem. Jego historia sięga dekady lat 80. Dziś norwescy producenci znani są na całym świecie. Todd Terje, Rune Lindbaek, Hans-Peter Lindstrøm, Prins Thomas, Bjørn Torske – to tylko kilku z nich. Historię ich działalności, w której niejednokrotnie pojawia się także Bryan Ferry, można zobaczyć w filmie "Nothern Disco Lights", o którym opowiadamy w piątkowym magazynku. Dokument jest także pretekstem do przywołania kilku utworów wpisujących się we współczesną muzykę taneczną z Norwegii.

Playlista
Tagi
Playlista