Billy Idol pierwszą gwiazdą festiwalu w Dolinie Charlotty!

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2017 16:33
Billy Idol po raz pierwszy wystąpi w Polsce 21 lipca 2018 roku w Dolinie Charlotty na 12. Festiwalu Legend Rocka!
Audio
  • Billy Idol pierwszą gwiazdą festiwalu w Dolinie Charlotty! (Magazynek/Trójka)
Billy Idol
Billy IdolFoto: Filipe B. Varela/Shutterstock.com

11 grudnia Billy Idol rozpoczął swoją trasę koncertową "Live! 2018 Tour". Jest to kontynuacja tournee "Kings & Queens of The Underground Tour" z 2014 i 2015 roku po Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej, która zakończyła się ogromnym sukcesem.

Oprócz koncertu w Dolinie Charlotty, trasa koncertowa obejmuje show w O2 Academy Brixton w Londynie oraz wiele innych koncertów, których daty dopiero będą ogłaszane. 

Billy Idol był jednym z pierwszych twórców brzmienia i stylu punk rocka. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci muzyki rockowej, bilety na jego koncerty znikały w zawrotnym tempie, gdziekolwiek występował. Sprzedał 40 milionów albumów na całym świecie, z których wiele zyskało status platynowych płyt, w swoim dorobku ma takie hity jak "Dancing With Myself", "White Wedding", "Rebel Yell", "Mony Mony", "Eyes Without A Face", "Flesh For Fantasy" czy "Cradle of Love".

***

Tytuł audycji: Magazynek
Prowadzi: Piotr Baron
Data emisji: 12.12.2017
Godzina emisji: 15.23

mat. prasowe/ml

Czytaj także

Adam Makowicz: dzięki publiczności muzyka ma większą energię

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 08:00
– Nagrania robione w studiu są piękne, czyste, ale czasami brakuje w nich ducha. Gdy jest publiczność, adrenalina pcha człowieka do zrobienia czegoś najlepiej – przyznaje pianista, zapraszając na swój niezwykły recital.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kosmiczne surfowanie z niXes Ani Rusowicz

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 14:00
Zespół niXes został utworzony przez Kubę Galińskiego, Anię Rusowicz i jej męża Huberta Gasiula. Swoją muzykę określają jako "neo hippie surf cosmic music" lub po prostu "neo hippie". Co stoi za tymi tajemniczymi określeniami?
rozwiń zwiń