X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

ZAZ: w pisaniu piosenek jest coś magicznego

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 16:05
 – Komponuję dość abstrakcyjnie. Czasami zaczynam od muzyki, czasami od słów. A czasami wszystko przychodzi mi do głowy jednocześnie – mówi ZAZ w Trójce.
Audio
  • Zaz w rozmowie z Piotrem Metzem (Magazynek/Trójka)

W najbliższych dniach w naszym kraju odbędą się dwa koncerty ZAZ. Ulubienica polskiej publiczności zagra 22 lutego 2019 na warszawskim Torwarze i dzień później w Tauron Arenie Kraków.

ZAZ, a właściwie Isabelle Geffroy, przygodę z muzyką rozpoczęła w 2001 roku jako wokalistka grupy Fifty Fingers. Rok później udzielała się w innym zespole, finalnie postawiła jednak na solową karierę, zaczynając od śpiewania w paryskich barach, kabaretach, ale również na ulicach – artystkę można było spotkać m.in. przy placu du Tertre.

Zaz i Piotr Metz w studiu Trójki Zaz i Piotr Metz w studiu Trójki (fot. Ola Baszun)

Jej kariera we Francji nabrała tempa w 2007 roku. Po udziale w muzycznych konkursach ruszyła w mini-tour po Europie, a trzy lata później wydała debiutancki album "Zaz". Dwa miesiące po premierze krążek pokrył się złotem we Francji, a singiel "Je veux" został wypromowany przez francuskie media jako przebój lata. W Polsce płyta pokryła się podwójną platyną.

Od tamtej pory artystka wydała jeszcze dwa albumy studyjne ("Recto Verso" z 2013 i "Paris" z 2014 roku) i grając kilkadziesiąt koncertów w Europie umocniła miano międzynarodowej gwiazdy. Pod koniec koniec 2018 roku wydała kolejną płytę – "Effet miroir". Na koncertach w Polsce możemy zatem spodziewać się zupełnie nowego materiału!

Czy nauka teorii muzyki w konserwatorium przydaje się dziś ZAZ? Co jest dla niej najważniejsze w procesie pisania? Na czym polega sekret piosenki francuskiej? Czy ZAZ pamięta, kiedy po raz pierwszy usłyszała swój utwór w radiu? Jakie ma sposoby na wyciszenie się?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Magazynek
Prowadzi: Piotr Metz
Gość: Zaz (piosenkarka)
Data emisji: 21.02.2019
Godzina emisji: 15.24

mat. promocyjne/mk/ab