Przeboje rockowych legend w wykonaniu polskich muzyków. Leszek Biolik i Marcin Tercjak o trasie "Poeci rocka"

– Bardzo podobała mi się idea, że będzie można usłyszeć na żywo i w świetnym wykonaniu piosenki, których w oryginalnych wykonaniach na żywo najczęściej już nie możemy usłyszeć – mówił w Trójce Marcin Tercjak, dziennikarz muzyczny i siła sprawcza projektu "Poeci rocka".
Od lewej: Leszek Biolik, Marcin Tercjak i Piotr Metz
Od lewej: Leszek Biolik, Marcin Tercjak i Piotr MetzFoto: Polskie Radio
O Audycji

Tytuł Magazynek 16.01.2020 15:08
Prowadzący Piotr Metz
Opis

Właśnie pod takim tytułem już w lutym 2020 roku czeka nas spotkanie z muzyką rockowych bardów, gigantów scen drugiej połowy XX wieku. W ramach projektu "Poeci rocka" ponadczasowymi piosenkami takich tuzów jak m.in. Lou Reed, David Bowie, Neil Young, Bob Dylan, John Lennon czy Patti Smith zmierzą się uznani artyści Krystyna Prońko, Paulina Przybysz, Piotr Rogucki, Sławek Uniatowski i Łukasz Lach oraz oraz gość specjalny trasy John Porter. Pierwszy koncert trasy już 15 lutego 2020 roku w Warszawie. Kolejne w lutym, marcu i kwietniu w Szczecinie, Katowicach, Poznaniu, Gdyni, Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy.


Poeci Rocka 2020 Poeci Rocka 2020


– Bardzo ważne jest, kto śpiewa, kto bierze udział w koncercie, jak ten ktoś czuje się z danym utworem. W tym wszystkim potrzebny jest nie tylko profesjonalizm, ale też wiarygodność na scenie. Chcemy, żeby te koncerty były jak najbliżej tego, co jest atmosferą oryginału, będąc też troche otwartym na to, jak brzmią muzycy – opowiadał muzyk i kierownik muzyczny trasy "Poetów rocka", Leszek Biolik. – Traktujemy to, jak początek czegoś, co będzie miało swoją kontynuację, więc będzie można nieco rozszerzyć wachlarz wykonawców, piosenek, sposobu klasyfikowania utworów, które chcielibyśmy zaprezentować – dodał Marcin Tercjak.
Od lewej: Leszek Biolik, Marcin Tercjak i Piotr Metz Od lewej: Leszek Biolik, Marcin Tercjak i Piotr Metz
W audycji wysłuchaliśmy także po raz pierwszy nowego utworu Gregory Portera – "Revival".

kr/mat. promocyjne

Goście Leszek Biolik (muzyk, kompozytor, producent muzyczny, kierownik muzyczny trasy "Poeci rocka"), Marcin Tercjak (dziennikarz muzyczny, twórca projektu "Poeci rocka")
Tagi
Playlista