O miłości, Popkulturze i niezapomnianych koncertach w Trójce

– Według mnie recepta na szczęśliwy związek to mnóstwo czułości, miłości i poczucia humoru – mówiła w Trójce kompozytorka i wokalistka jazzowa Renata Irsa, która dzień przed walentynkami odwiedziła nasze studio z nowym utworem, zapowiadającym kolejny album.
Piotr Metz i Renata Irsa
Piotr Metz i Renata IrsaFoto: Polskie Radio
O Audycji

Tytuł Magazynek 13.02.2020 15:07
Prowadzący Piotr Metz
Opis

– Utwór "Pan Mąż" jest o przesileniach i konfliktach pomiędzy ludźmi, którzy się kochają. W tym przesileniu wszystko jest ograne śmiechem – opisywała artystka piosenkę nagraną w duecie z aktorem, Mirosławem Baką. – Na płycie będę miała jeszcze innych gości. Wydam ją w kwietniu – zapowiedziała.

Drugim gościem "Magazynku" był Maciej Olbrych – wokalista, kompozytor oraz lider grupy Popkultura. Zespół zadebiutował w 2012 roku, a w marcu wyda nowy album, który poprzedza utwór "Miłość Zdrada". Jego brzmienie określa się jako "nowoczesny rock, inspirowany stylistyką lat 80." – Lata 80. to był taki śmieszny czas, kiedy powstało dużo dobrej, kultowej muzyki, która jest z nami do dziś, ale też dużo obciachu – przyznaje muzyk. – W teledysku do singla Miłość Zdrada" trochę nawiązaliśmy do stylistyki new romantic – opisuje.

Piotr Metz i Maciej Olbrych (Popkultura)  Foto: Polskie Radio Piotr Metz i Maciej Olbrych (Popkultura) Foto: Polskie Radio

W audycji wyemitowanej podczas Światowego Dnia Radia Piotr Metz przypomniał także fragmenty niezapomnianych Trójkowych koncertów, które odbyły się w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Usłyszymy m.in. Julię Pietruchę z Dawidem Podsiadło, Stinga i The Waterboys.

kr/mat. promocyjne

Goście Renata Irsa (wokalistka jazzowa, kompozytorka), Maciej Olbrych (wokalista, kompozytor, lider grupy Popkultura)
Tagi

Playlista