Zuza Jabłońska i Małgorzata Małaszko w "Magazynku"

– Jestem otwarta na różne współprace i różne gatunki muzyki – mówiła młoda wokalistka Zuzanna Jabłońska, która już w wieku 17 lat ma na koncie współpracę z takimi artystami jak Czesław Mozil, Jan-rapowanie oraz Kuba Karaś z The Dumplings. W Trójce opowiedziała o wspólnym utworze z tym ostatnim.
Zuza Jabłonska iPiotr Metz
Zuza Jabłońska i Piotr MetzFoto: PR
O Audycji
Tytuł Magazynek 13.02.2020 15:07
Prowadzący Piotr Metz
Opis

– Tekst do piosenki "Ty tylko chcesz" napisała Kasia Lins. Wszystko poszło nam bardzo szybko, w niecałe dwie godziny, więc była jakaś chemia. Cieszę się, że jestem w takim gronie, to taki mały zaszczyt. Chciałabym wystąpić z tym utworem na żywo – zdradziła Zuza Jabłońska.

Drugim gościem "Magazynku" była Małgorzata Małaszko. Dyrektor i redaktor naczelna radiowej Dwójki z okazji zbliżającego się XVIII Konkursu Chopinowskiego, który rozpocznie się 2 października w Filharmonii Narodowej w Warszawie, opowiedziała nam o jego historii i związkach tego doniosłego na całym świecie wydarzenia z Polskim Radiem.

Małgorzata Małaszko i Piotr Metz (fot. Polskie Radio) Małgorzata Małaszko i Piotr Metz (fot. Polskie Radio)

– W 1927 roku odbył się pierwszy Konkurs Chopinowski i pierwsze transmisje, a w 1925 roku zaczęło funkcjonować Polskie Radio. Konkurs Chopinowski to szansa, którą radio wykorzystywało za każdym razem. To wszystko nasyca melomanów i to nie tylko w Polsce, bo zasięg Konkursu Chopinowskiego i popularność samego Chopina przeniosła naszego narodowego kompozytora gdzieś w przestrzenie, które można by porównywać ze światem kultury popularnej – podkreśliła w rozmowie z Piotrem Metzem.


kr

Goście Zuza Jabłońska (wokalistka), Małgorzata Małaszko (dyrektor i redaktor naczelna radiowej Dwójki)
Tagi
Playlista