X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sampling. Czy w świecie muzyki wciąż budzi kontrowersje?

Użycie wcześniej wykorzystanego utworu, zwane samplem to dziś powszechnie stosowany zabieg w produkcji muzycznej. Należy jednak pamiętać, że sięganie po oryginalne fragmenty bez wiedzy artysty grozi konsekwencjami, wynikającymi z przepisów prawa.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay
O Audycji
Tytuł Nauka słuchania 2018/11/07 11:30
Prowadzący Michał Margański 
Opis

Sampling zaczął zyskiwać popularność w muzyce lat 90. Zdarzało się, że twórcy często sięgali po fragmenty utworów bez wiedzy ich autorów, stąd też słynne procesy, które były wytaczane za bezprawne użycie muzyki w tamtym okresie. – Artyści nie mieli wtedy świadomości, że jest to znak czasu, który ich dopadł. Trzeba to traktować jako hołd w ich stronę i szansę na zdobywanie nowych słuchaczy. To odkrycie na nowo brzmienia, które zostało już zapomniane – mówi raper Falkon 1.

– W rękach kreatywnej osoby jest to potężne narzędzie. Daje dużą wiedzę o historii muzyki, procesie tworzenia, ale trzeba być uczciwym wobec artystów – przekonuje DJ Kebs.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Goście DJ Kebs , Falkon 1
Playlista
Tagi
Playlista