X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy muzyka zawsze łagodzi obyczaje?

Każdy z nas lubi słuchać muzyki, ale czasem zdarza się, że całkiem niechcący uda się nam wyprowadzić nią z równowagi nawet największych stoików.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Elnur/Shutterstock.com
O Audycji
Tytuł Nauka słuchania 2018/12/12 11:30
Prowadzący Michał Margański
Opis

Jak to się dzieje, że głośne słuchanie muzyki bardziej doskwiera osobom, które są na innych piętrach niż tym, które znajdują się za ścianą?

– Z sąsiadami łączy nas instalacja, przede wszystkim ta odpowiedzialna za ogrzewanie i dostarczanie wody. Po rurach, które znajdują się w jednym pionie, dźwięk niesie się zdecydowanie najlepiej. Coś podobnego było używane kiedyś do komunikacji np. na okrętach i były to tuby – mówi Cezary Szmidke z Centrum Nauki Kopernik. W ten sposób sąsiedzi z góry i z dołu odczują znacznie bardziej słuchaną przez nas muzykę niż Ci z naszego piętra.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

Goście Cezary Szmidke
Playlista
Tagi

Playlista