X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wspomnienie Jerzego Miliana

Jerzy Milian – to nazwisko doskonale znane wielu muzykom poza granicami naszego kraju. 10 kwietnia przypada 84. rocznica urodzin zmarłego w ubiegłym roku wybitnego jazzmana.
Jerzy Milian Muzyka Baletowa i Filmowa
Jerzy Milian "Muzyka Baletowa i Filmowa"Foto: mat. promocyjne
O Audycji
Tytuł Nauka słuchania 10.04.2019 11:28
Prowadzi Michał Margański
Opis

– Gdy myślimy o utworze "Parostatek" Krzysztofa Krawczyka, nazwisko Jerzy Milian nie przychodzi na myśl, a przecież był on jego współautorem. Swoją karierę zaczynał w sekstecie Krzysztofa Komedy, ale żeby wejść do tej grupy, musiał porzucić fortepian i znaleźć coś innego. Tymczasem Komedzie marzył się w zespole wibrafon… – opowiada Michał Margański.

W jaki sposób Jerzy Milian zdobył swój pierwszy wibrafon? Jak nauczył się grać na tym, skomplikowanym przecież instumencie, nie mając do niego dostępu? Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji, w której nie zabrakło również archiwalnych wypowiedzi samego muzyka.

Playlista
Tagi

Playlista