X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Filozofia słuchania muzyki według Wojciecha Manna

Każdy szanujący się audiofil prędzej czy później zadaje sobie pytanie: "czy nie przesadzam z udoskonalaniem mojego sprzętu audio?". Można odnieść wrażenie, że ludzie ci zapominają czasem o tym, co najważniejsze, a muzyka schodzi na dalszy plan.
Wojciech Mann w studiu radiowej Trójki
Wojciech Mann w studiu radiowej TrójkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
O Audycji
Tytuł Nauka słuchania 2019/10/16 11:30
Prowadzący Michał Margański
Opis

– Wariacja się u mnie pojawiła i to w dawnych czasach, gdy dostępność sprzętu była bardzo ograniczona. Z tego powodu, każdy kolejny pojawiający się gdzieś element sprzętu grającego powodował u mnie stres, złość i gorycz, że jeszcze tego nie mam. Potem pomału nauczyłem się paru podstawowych rzeczy, między innymi tego, że nie wolno porównywać tego jak muzyka brzmi gdzieś z tym, co gra u mnie – mówi Wojciech Mann.

– Kiedy już dorosłem, nauczyłem się nie słuchać tych, którzy kompletnie ignorują muzykę jako dzieło, tylko mówią: "Posłuchaj, w 4 minucie 15 sekundzie jest takie «cyk» i u ciebie słychać to gorzej niż u mnie". Przestałem z nimi rozmawiać, bo z takimi ludźmi nie da się mówić o muzyce – dodaje redaktor prowadzący w Trójce m.in. piątkowe poranki.

Co sprawiało, że Wojciech Mann miał ochotę porąbać siekierą swój sprzęt grający? Zapraszamy do słuchania dołączonego nagrania audycji.

Goście Wojciech Mann
Playlista
Tagi
Playlista