Bulgoty debiutują w Trójce

Tym razem poznaliśmy pochodzący z Elbląga zespół Bulgoty. Ich muzyce przysłuchiwali się Andrzej "e-moll" Kowalczyk i Mariusz Owczarek.
Muzycy zespołu Bulgoty i Tomasz Żąda (2L), Mariusz Owczarek (z tyłu), Andrzej e-moll Kowalczyk (środek)
Muzycy zespołu Bulgoty i Tomasz Żąda (2L), Mariusz Owczarek (z tyłu), Andrzej "e-moll" Kowalczyk (środek)Foto: Halina Wachowicz/Polskie Radio
O Audycji
Tytuł Trójka Żąda debiutów 2018/03/19 13:30
Prowadzący Tomasz Żąda
Opis

– Utwór, którego właśnie posłuchaliśmy, trwa tyle, ile potrzebuję, żeby dojechać z domu do najbliższego sklepu. To idealna muzyka do jazdy samochodem właśnie. Gaz do dechy i jedziemy. Słychać, że mają to przemyślane. Podziwiam zespoły, które pamiętają te wszystkie zmiany temp i inne tego typu historie – mówi Andrzej "e-moll" Kowalczyk.

– Chcieliśmy stworzyć coś innego na naszej rodzimej scenie muzycznej. Na początku miał to być bardziej standardowy zespół, ale postanowiliśmy poeksperymentować i wciągnęło nas całkowicie – opowiadają o swojej muzyce członkowie Bulgotów. – Nie opieramy muzyki na wirtuozerii, bo jej nie posiadamy. Pomógł nam natomiast nasz klawiszowiec Bartek i jego niekonwencjonalne podejście do muzyki – dodają goście Trójki.

Zapraszamy do wysłuchania pełnej rozmowy w dołączonym nagraniu.

Goście zespół Bulgoty, Andrzej "e-moll" Kowalczyk, Mariusz Owczarek
Playlista
Tagi
Playlista