Wszyscy zasłuchani w muzykę Gracjana Kalandyka

Tomasz Żąda przyznał, że rzadko podczas emisji piosenek na antenie w studiu zalega cisza. – Podczas trwania utworu nie padło oni jedno słowo, wszyscy byli zasłuchani – ocenia reakcje gości na twórczość Gracjana Kalandyka. 
Od lewej: Tomasz Żąda,  Joanna Vorbrodt , Gracjan Kalandyk, Aleksandra Budka
Od lewej: Tomasz Żąda, Joanna Vorbrodt , Gracjan Kalandyk, Aleksandra Budka Foto: Halina Wachowicz/Polskie Radio
O Audycji

Tytuł Trójka Żąda debiutów 2018/04/16 13:30
Prowadzący Tomasz Żąda

Opis

– Moje wrażenie, jeśli chodzi o Gracjana, jest całościowo pozytywne. Sięgnęłam do tego, co robił wcześniej. Utwory bardzo mi się podobały – ocenia wokalistka Joanna Vorbrodt. Piosenkarce, podobnie jak i Aleksandrze Budce, szczególnie przypadł do gustu jeden z utworów. Który? 

Jak pracę nad piosenkami wspomina muzyk? – Wchodziliśmy do studia koło 15.00, wychodziliśmy koło 4.00. W nocy pracowało nam się najlepiej – przyznaje Gracjan Kalandyk. To on jest autorem muzyki do wszystkich swoich utworów, podobnie jak większości tekstów. Gość Tomasza Żądy nie ukrywa, że początkowo jako "turbosłabe" oceniał sytuacje, w których artyści śpiewali teksty innych twórców, ale w pewnym momencie doszło w nim, jak sam to określa do... przewrotu. – Jeśli ktoś pisze teksty lepsze ode mnie, a są one spójne z piosenką, to czemu miałbym nie śpiewać jego tekstów. Nie budujmy murów między artystami, fajnie jest jeśli współpracujemy ze sobą – deklaruje. 

Zapraszamy do słuchania dołączonej audycji, w której Gracjan Kalandyk opowiadał o przygodach związanych z realizacją teledysku do utworu "Chodź" na polsko-rosyjskiej granicy, a także o próbach pochwycenia kobiecego pierwiastka w muzyce.

gs/kul

Goście Gracjan Kalandyk (muzyk), Joanna Vorbrodt (piosenkarka), Aleksandra Budka (wydawca Trójkowych audycji muzycznych)
Playlista
Tagi
Playlista
  • Kalandyk Gracjan, - Dwa słowa
  • Kalandyk Gracjan, - Dogasanie
  • Kalandyk Gracjan, - Mój świat
  • Joanna Vorbrodt, - Jedyna taka jesień